غرفه شهداي هسته‌اي در باغ موزه دفاع مقدس همدان افتتاح شد

 

 

خبرگزاري فارس: غرفه شهداي هسته‌اي در باغ موزه دفاع مقدس همدان افتتاح شد
 

  شامگاه شنبه با حضور رئيس سازمان انرژي اتمي ايران، استاندار و مسئولان كشوري و لشكري، مسئولان استان و خانواده شهيد احمدي‌روشن غرفه شهداي هسته‌اي در باغ موزه دفاع مقدس همدان افتتاح شد.

مدير باغ موزه دفاع مقدس همدان در حاشيه افتتاح اين غرفه اظهار داشت: هشت سال دفاع مقدس زيباترين تابلوهاي ايثار و شهادت را خلق كرد و موزه دفاع مقدس گوشه‌اي از آن تابلوهاي زيبا را به نمايش گذاشته است.

خليل الهي‌تبار افزود: در باغ موزه دفاع مقدس بخشي از نقش مردم استان همدان در حماسه‌آفريني جنگ تحميلي به تصوير كشيده شده و به عظمت اين مجاهدات مقام معظم رهبري مدال پر افتخار عنوان دارالمجاهدين را بر سينه مردم مجاهد همدان آويخت.

وي ادامه داد: در اين مكان برگي ديگر از حماسه‌هاي ملت غيور و سرفراز همدان را ورق مي‌زنيم و حماسه فرزند دلاور استان را در عرصه جهاد علمي گرامي مي‌داريم.

مدير باغ موزه دفاع مقدس همدان با اشاره به اينكه پدر شهيد احمدي‌روشن از يادگاران دفاع مقدس است، تصريح كرد: فرزند اين پدر رزمنده راه نوراني و مقدس رزمندگان را ادامه داده و در راه جهاد علمي عاشقانه خدمت كرده و جان را در راه اعتلاي كشور داد.

وي اضافه كرد: به پاس حضور اين دليرمردان عرصه جهاد علمي براي يادبود شهداي هسته‌اي يادماني به نام شهيد احمدي‌روشن براي انتقال معنويات آنها به نسل جوان ايجاد شد تا جوانان اين سرزمين ادامه دهنده راه شهدا باشند.

الهي تبار خاطرنشان كرد: ياد شهداي جهاد علمي خصوصاً شهيد احمدي‌روشن چراغي پر فروغ بر سر راه آيندگان خواهد بود.

وي در پايان سخنان خود از خانواده شهيد احمدي‌روشن خواست كه برخي از لوازم شخصي شهيد براي يادگاري به باغ موزه دفاع مقدس همدان اهدا كنند.

همچنين در پايان مراسم افتتاح و بازديد از موزه دفاع مقدس استاندار همدان هديه‌اي را به عنوان يادبود موزه به دكتر فريدون عباسي رئيس سازمان انرژي اتمي ايران و خانواده شهيد مصطفي‌ احمدي‌روشن اعطا كرد.۲۴ / ۱۰ / ۱۳۹۱

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۲۸۴
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven