رهبر انقلاب :رفع مشكلات تنها با تكيه بر نيروي دروني ملت

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (پنج‌شنبه) در ديدار هزاران نفر از علما، فضلا، روحانيون و قشرهاي مختلف مردم قم، يكي از ابعاد مهم حادثه 19 دي سال 1356 را اقدام و عمل، با تكيه بر ايمان راسخ و همراه با بصيرت، و در سخت ترين شرايط، دانستند و تأكيد كردند: مهمترين درس حادثه 19 دي قم، اين است كه براي عبور از مشكلات بايد با ايمان راسخ و بصيرت نسبت به دشمن و فراموش نكردن دشمني او، بر توانايي ها و ابتكارهاي داخلي ملت و استعدادهاي جوان تكيه كرد و چشم به خارج ندوخت.
حضرت آيت الله خامنه اي در اين ديدار كه همزمان با سي و ششمين سالگرد قيام تاريخي مردم قم در 19 ديماه سال 1356 برگزار شد، با اشاره به يكي از آيات سوره روم قرآن كريم كه خداوند نصرت و ياري مؤمنين را، حقي بر عهده خود مي داند، گفتند: وعده حتمي خداوند متعال در اين آيه، مربوط به شرايطي است كه مؤمنين هيچ روزنه اميدي در مقابل جبهه عظيم دشمنان نداشتند و آن روزي هم كه مردم و جوانان و طلاب قم براي دفاع از امام (ره) و پرچم برافراشته مبارزه بر ضد طاغوت، به خيابانها آمدند و خون آنها بر زمين جاري شد، هيچكس تصور نمي كرد كه اين حادثه، چنين تأثير و بركتي خواهد داشت. ايشان تأكيد كردند: اگر ايمان راسخ، با بصيرت، اقدام و عمل، و استقامت و ايستادگي همراه شود، نصرت الهي قطعي خواهد بود.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اگر در مواردي نصرت الهي شامل حال مؤمنين نمي شود، به دليل ضعف ايمان يا غلط بودن ايمان و يا ايمان بدون بصيرت است زيرا نداشتن بصيرت همچون نداشتن چشم است و فردي كه چشم ندارد، راه را تشخيص نمي دهد و به بيراهه مي رود.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: علت اينكه بنده بر موضوع بصيرت در حوادث 9 دي تأكيد فراوان داشتم به همين علت است.
ايشان علت پيروز نشدن حركت و قيام برخي ملتها را، نبود برخي شرايط تحقق نصرت الهي دانستند و تأكيد كردند: ملت ايران توانست همه اين شرايط اعم از ايمان راسخ، بصيرت، اقدام و ايستادگي را فراهم كند زيرا راهنماي صادق و ماهري همچون امام خميني (ره) داشت كه فقيهي آگاه به مسائل جهان، بريده از مطامع و منافع مادي شخصي و آگاه به كتاب و سنت بود.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر لزوم تأمل در گذشته و درس گرفتن از نقاط قوت و ضعف آن، خاطرنشان كردند: كسي نبايد دچار اين توهم شود كه دشمنان انقلاب اسلامي، امروز از دشمني خود منصرف شده اند.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: البته ممكن است هر دشمني ناچار به عقب نشيني شود ولي نبايد از دشمن و جبهه دشمن غافل شد و نبايد لبخند دشمن را جدي گرفت و فريفته آن شد.
ايشان با تأكيد بر اينكه هيچگاه نبايد هدف را فراموش كرد، گفتند: هدف جمهوري اسلامي ايران، رسيدن به آرمانهاي اسلام يعني پيشرفت مادي و معنوي بشر است و رسيدن به اين هدف والا جز با ايمان راسخ و بصيرت در مسائل جاري و غافل نشدن از دشمن، امكان پذير نيست.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: اينكه بنده بارها گفته ام افق نظام جمهوري اسلامي ايران روشن است، به اين دليل است كه مردم ما داراي ايمان، بصيرت و دشمن شناسي و همچنين داراي روحيه كار و ابتكار هستند.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان كردند: در كدام مسئله بوده است كه جوانان ما وارد شده و نتوانسته باشند، موضوع را حل كنند. هر جا زير ساخت آماده اي بوده است، جوانان ما به پيش رفته اند و همه اينها، به بركت استعداد و توانايي است كه خداوند متعال در اين ملت قرار داده است.
ايشان افزودند: توصيه هميشگي من به مسئولين اين است كه براي رفع مشكلات كشور بايد به نيروي دروني توجه شود و چشم به بيرون دوخته نشود.
رهبر انقلاب اسلامي با تأكيد بر اينكه هيچ شكي در حضور فعالانه در عرصه خارجي و بين المللي نيست، خاطرنشان كردند: اما بايد اميد ما به پشتيباني و كمك الهي و نيروي داخلي ملت و كشور باشد و همين نگاه است كه كشور را بيمه خواهد كرد.
حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه به اشتباه هميشگي دشمنان در شناخت نادرست از ملت ايران اشاره كردند و افزودند: دشمنان ما امروز به گونه اي صحبت مي كنند كه گويا ملت ايران بر اثر فشار تحريم ها، دستهايش را بالا برده و تسليم شده است، در حاليكه باز هم اشتباه مي كنند زيرا اين ملت، ملتي نيست كه دستهايش را به علامت تسليم بالا ببرد.
ايشان با تأكيد بر اينكه ملت ايران، در شرايط سخت تر از امروز نيز تسليم نشد، خاطرنشان كردند: نمونه واضح و غيرقابل انكار اين حقيقت، در 8 سال دفاع مقدس است كه همه قدرتهاي جهاني و شرق و غرب آن روز، به صدام مجرم كمك كردند تا بر ضد ملت و كشور ايران اقدام كند اما بواسطه عزم و ايمان راسخ و تصميم قاطع ملت براي صحنه آوردن توانايي هاي داخلي، نصرت الهي محقق شد و گره ها يك به يك باز و رژيم بعث و حاميانش با بي آبرويي بين المللي مجبور به عقب نشيني شدند.
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: امروز هم رفع مشكلات تنها از طريق مقابله با دشمني هاي دشمنان بواسطه ايستادگي ملت و تكيه بر توانايي هاي داخلي، و اعتماد به خداوند متعال امكان پذير است.
ايشان افزودند: وقتي دشمن با ملتي مصمم و مقاوم مواجه مي شود، چاره اي جز عقب نشيني نخواهد داشت و اين تصور كه ملت ايران به دليل فشار تحريم ها به پاي ميز مذاكره آمده، يك اشتباه محض است و ملت ايران اين اشتباه دشمنان را به هم خواهد زد.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: ما قبلاً هم اعلام كرده بوديم كه نظام جمهوري اسلامي ايران، در موضوعات خاصي كه مصلحت بداند، با اين شيطان، براي رفع شرَ او و حل مشكل،  مذاكره خواهد كرد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأكيد بر اينكه يكي از بركات مذاكرات اخير، روشن شدن دشمني مسئولان آمريكايي با ايران و ايراني، و اسلام و مسلمين بود، گفتند اين موضوع، در لحن ها و حرفهاي مقامات امريكايي، در هفته هاي اخير، كاملاً مشهود بود و همه ديدند.
ايشان افزودند: اگر امريكايي ها در موضوعي اقدام نمي كنند، علت آن، ناتواني آنها است و نه عدم دشمني. آنها گفتند اگر مي توانستيم تار و پود صنعت هسته اي ايران را جدا مي كرديم اما نمي توانيم. آري، آنها نمي توانند چون ملت ايران اراده كرد، روي پاي خود بايستد و ابتكار و توانايي خود را به ميدان بياورد.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: مذاكرات اخير، هم دشمني امريكا را نشان داد و هم ناتواني آنها را.
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به ادامه اظهارات كينه جويانه شخصيت ها و محافل سياسي و مطبوعاتي امريكا بر ضد نظام اسلامي و ملت ايران، از جمله ادعاهاي آنها درخصوص موضوع حقوق بشر، خاطرنشان كردند: هركسي هم كه درباره حقوق بشر حرف بزند، امريكاييها حق ندارند حرف بزنند زيرا دولت امريكا بزرگترين ناقض حقوق بشر در دنيا است.
ايشان با اشاره به پشتيباني و حمايت مستمر امريكا از رژيم غاصب صهيونيستي و ظلم و شرارت اين رژيم بر ضد مردم فلسطين از جمله مردم مظلوم غزه و جلوگيري از رسيدن كمترين امكانات غذايي و پزشكي به اين مردم گفتند: آيان اين موارد، ظلم و تخلف از حقوق بشر نيست. آيا در چنين شرايطي  اين ها شرم نمي كنند كه نام حقوق بشر را بر زبان مي آورند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به وعده انتخاباتي رئيس جمهور امريكا مبني بر تعطيلي زندان گوانتانامو و عمل نكردن به اين وعده بعد از گذشت پنج سال، خاطرنشان كردند: حمله هواپيماهاي بدون سرنشين امريكا به مردم پاكستان و افغانستان و هزاران جنايات ديگر و همچنين شيوه هاي ناشناخته جنايتهاي آنها در جهان، نشان دهنده ماهيت واقعي و ضد حقوق بشري امريكا است.
حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: ما مدعي امريكا و بسياري از دولتهاي غربي درخصوص نقض حقوق بشر هستيم و ما گريبان آنها را در پيشگاه دادگاه افكار عمومي دنيا مي گيريم و آنها پاسخي ندارند.
ايشان خاطرنشان كردند: ملت ايران با تكيه بر خداوند متعال، از همه موانع عبور خواهد كرد و به اهداف والاي خود خواهد رسيد.
رهبر انقلاب اسلامي همچنين در بخش ديگري از سخنان خود، جايگاه مردم قم را در دوران مختلف بعد از پيروزي انقلاب اسلامي بويژه مقاطع حساس، برجسته و ممتاز دانستند و تأكيد كردند: قم به عنوان مركز روحانيت شيعه و اسلام، نماد عظمت جمهوري اسلامي ايران است.


۲۱ / ۱۰ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۸۷۷
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven