وحدت، مهمترين مساله ي امروز دنياي اسلام است

حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در خجسته سالروز ميلاد تاريخ سازِ نبي مكرم اسلام و ولادت پربركت امام صادق (ع) در ديدار «جمعي از مسئولان كشور، ميهمانان كنفرانس وحدت اسلامي و گروههايي از مردم»، با دعوت از جهان اسلام براي برآورده ساختن انتظارات پيامبر خاتم، تاكيد كردند: امروز مهمترين مساله ي دنياي اسلام، وحدت است و با وجود همه توطئه ها، آينده امت اسلامي در پرتو «وحدت، آگاهي و بيداري اسلامي»، درخشان و نويد بخش خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه اي با تبريك عيد سعيد ميلاد پيامبر اعظم حضرت محمد مصطفي (ص) و ولادت پربركت امام جعفر صادق (ع)، «آزادي از تصورات و اوهام» و سپس تلاش براي «آزادي از ظلم و ستم حكومتهاي مستبد و ايجاد حكومت عادلانه» را دو روش اساسي اسلام براي آزادي بشر برشمردند و افزودند: ملتهاي مسلمان بايد با ايجاد آزادي دروني و فكري، تلاش كنند با دستيابي به «استقلال سياسي، استقرار حكومتهاي مردمي، برپايي مردم سالاري ديني و حركت براساس شريعت اسلام»، خود را به آزادي مورد نظر اسلام عزيز برسانند.
ايشان، توطئه ها و تحركات دشمنان اسلام براي جلوگيري از آزادي حقيقي و سعادت امت اسلامي را، پيچيده و چند بعدي خواندند و خاطرنشان كردند: ايجاد اختلاف ميان مسلمانان، محور اساسي ترفندهاي استكبار است.
حضرت آيت الله خامنه اي، تلاش 65 ساله براي فراموش شدن مسئله فلسطين و تحميل وجود رژيم جعلي، جنايتكار و غاصب صهيونيستي بر ملتهاي مسلمان را، نمونه اي از تلاشهاي مستبدانه امريكا و ديگر زورگويان جهاني خواندند و افزودند: جنگهاي 33 روزه لبنان، 22 روزه و 8 روزه غزه نشان داد بجز برخي دولتها كه عملاً حافظ منافع بيگانگان شده اند ملتهاي مسلمان با هوشياري، هويت و موجوديت فلسطين را حفظ كرده و به رژيم صهيونيستي و حاميانش سيلي مي زنند.
رهبر انقلاب در نگاهي كلان به مسائل جهان اسلام، غافل كردن امت اسلامي از مسئله فلسطين را از جمله اهداف مهم دشمنان اسلام در به راه انداختن جنگهاي داخلي، دامن زدن به اختلاف و ترويج تفكرات تكفيري و افراطي برشمردند.
ايشان با ابراز تأسف عميق افزودند: عده اي تكفيري بجاي توجه به رژيم خبيث صهيونيستي، به اسم اسلام و شريعت، اكثر مسلمانان را تكفير مي كنند و زمينه ساز جنگ و خشونت و اختلاف مي شوند و به همين علت، وجود اين جريان تكفيري، مژده اي براي دشمنان اسلام است.
رهبر انقلاب با اشاره به آيه شريفه «اَشدّاء عليَ الكُفّارِ رُحَماء بَينَهُم» افزودند: جريان تكفيري، اين دستور صريح پروردگار را ناديده مي گيرد و با تقسيم مسلمانان به «مسلمان و كافر»، آنها را به جان هم مي اندازد.
ايشان سؤال كردند: با اين وضع آيا كسي مي تواند ترديد كند كه وجود اين جريان و پشتيباني مالي و تسليحاتي از آن، كار دستگاههاي امنيتي و خبيث دولتهاي استكباري و دست نشاندگان آنها نيست؟
حضرت آيت الله خامنه اي با توجه به اين واقعيات، جريان تكفيري را خطري بزرگ براي دنياي اسلام برشمردند و با توصيه به كشورهاي اسلامي براي مراقبت و هوشياري كامل، افزودند: متأسفانه برخي دولتهاي مسلمان، به عواقب حمايت از اين جريان بي توجهند و نمي فهمند كه اين آتش، دامن همه آنها را هم خواهد گرفت.
رهبر انقلاب اسلامي، تشديد اختلافات ميان شيعه و سني و افزايش درگيريهاي داخلي ملتهاي مسلمان در سه چهار سال اخير را عكس العمل ستم گران جهاني در مقابل تشديد بيداري اسلامي در تعدادي از كشورها برشمردند.
ايشان افزودند: مستكبران تلاش مي كنند براي تحت الشعاع قرار دادن بيداري اسلامي، پيروان مذاهب مختلف اسلامي را با يكديگر درگير كنند و سپس با برجسته كردن اقدامات شنيع جريان تكفيري نظيرِ «جويدن جگر انسان هاي به قتل رسيده»، اصل اسلام را در افكار عمومي جهانيان، زشت جلوه دهند.
رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: بدون ترديد اين مسائل يك باره به وجود نيامده است و قدرتهاي جهاني براي ايجاد آنها، مدتها برنامه ريزي و سياستگذاري كرده اند.
حضرت آيت الله خامنه اي مقابله با هر عامل ضد وحدت را تكليف بزرگ شيعه و سني و ديگر شاخه هاي مذهبي خواندند و خاطرنشان كردند: نخبگان سياسي، علمي و ديني براي ايجاد وحدت در جوامع اسلامي، وظايف سنگيني برعهده دارند.
رهبر انقلاب در همين زمينه، «علماي دنياي اسلام» را به برحذر داشتن ملتها از اختلافات فرقه اي و مذهبي، «دانشمندانِ دانشگاهها» را به تبيين اهميت اهداف اسلامي براي دانشجويان و «نخبگان سياسي امت اسلامي» را به تكيه بر مردم و دوري از بيگانگان و دشمنان اسلام فراخواندند و تاكيد كردند: امروز مهمترين مساله در دنياي اسلام، وحدت است.
ايشان با اشاره به خروج تدريجي ملتهاي مسلمان از زير بار سلطه مستقيم استعمارگران، هشدار دادند: مستكبران درصددند منافع دوران سلطه مستقيم را با سلطه غيرمستقيم سياسي، فرهنگي و اقتصادي تامين كنند.
حضرت آيت الله خامنه اي «بيداري و آگاهي»، را تنها راه سعادت امت اسلامي برشمردند و خاطرنشان كردند: امكانات فراوان، موقعيت جغرافيايي ممتاز، ميراث تاريخي بسيار ارزشمند و منابع اقتصادي بي نظير كشورهاي اسلامي، مي تواند در سايه وحدت و همدلي، عزت و كرامت و آقايي مسلمانان را رقم بزند.
ايشان پيروزي انقلاب اسلامي و استحكام الگوي جمهوري اسلامي را با وجود 35 سال توطئه هاي گوناگون مستكبران، از نشانه هاي آينده نويد بخش امت اسلامي دانستند و تأكيد كردند: به فضل الهي ملت ايران و نظام اسلامي روز به روز قوي تر، ريشه دار تر و مقتدر تر خواهد شد.
در پايان اين ديدار، حضرت آيت الله خامنه اي، دقايقي در جمع ميهمانان خارجي كنفرانس وحدت اسلامي حضور يافتند.
قبل از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي روحاني رئيس جمهور با تبريك ميلاد مبارك پيامبر خاتم و حضرت امام جعفر صادق (ع)، به تاريكي مطلق فرهنگي، اجتماعي و سياسي دوران جاهليت اشاره كرد و گفت: در آن اوضاع اسف بار، ميلاد پيامبر رحمت، نور هدايت و رستگاري را در تاريخ جاري كرد.
رئيس جمهور با اشاره به مشكلات و اختلافات موجود در جهان اسلام گفت بي ترديد پيامبر اسلام در مقابل منحرفين و كساني كه راه تكفير و افراط و درگيري را در پيش گرفته اند در رنج است و جوامع اسلامي بايد بار ديگر به ياري پيامبر رحمت به پا خيزند.
آقاي روحاني پيروي از نداي وحدت بخش امام خميني را تنها راه نجات امت اسلامي خواند و گفت: دين واحد، پيامبر واحد، منافع مشترك، دشمنان مشترك آرمانهايي همچون فلسطين اشغال شده و قدس عزيز مي تواند مسلمانان را متحد كند.
رئيس جمهور افزود: امت اسلامي بايد با رجوع به قرآن و در پرتو تدبير، عقلانيت، اعتدال، اميد و تلاش بي وقفه، تمدن اسلامي را دوباره احيا كند.

۳۰ / ۱۰ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۰۹۹
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven