دكتر رمضانيان در يادواره شهيد اخلاقي: سيره شهدا بايد به عنوان الگوهاي تربيتي در جامعه تبيين شود

مسئول بسيج فرهنگيان كشور در يادواره معلم شهيد اخلاقي گفت: زندگي شهدا بايد به عنوان الگوهاي برجسته تربيتي در قالب‏هاي مختلف براي ارائه به جامعه و به ويژه نسل جوان آماده شود.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين (عليه السلام) استان همدان به نقل از پايگاه اينترنتي بسيج، دكتر شعبانعلي رمضانيان در يادواره ملي 4 هزار و 900 شهيد فرهنگي در سمنان ضمن تاكيد بر اينكه بسيج فرهنگيان امروز ميدان دار مقابله با هجمه فرهنگي و جنگ نرم دشمن است، گفت: فرهنگيان نقش حماسه سازي و حماسه آفريني دارند و بايد آن را در جامعه ترويج كرده و از آرمان هاي انقلاب شجاعانه دفاع كنند.

شعبانعلي رمضانيان ادامه داد: فرهنگيان بسيجي بايد زمينه آشنايي دانش آموزان با بسيج و ترويج اين فرهنگ در جامعه فراهم و اين قشر را به سمت عضويت در بسيج راهنمايي كنند.

وي افزود: دشمنان پس از پيروزي انقلاب اسلامي كينه جويي خود را به روش هاي مختلف نشان دادند اما مقصودشان حاصل نشد و به همين علت اكنون به تحريم و هجمه فرهنگي روي آورده اند.

قريب 500 هزار فرهنگي عضو بسيج فرهنگيان هستند

مسئول بسيج فرهنگيان كشور تاكيد كرد: همه ما بايد عزم خود را جزم كرده و در مقابله با دسيسه هاي دشمنان بايستيم تا در سايه رهنمود هاي روشنگرانه و الهام بخش مقام معظم رهبري پيروز ميدان باشيم.

رمضانيان از عضويت قريب 500 هزار نفر فرهنگي كشور در اين بسيج خبر داد و افزود: نيمي از جامعه فرهنگيان كشور عضو بسيج هستند و در فعاليت هاي بسيج مشاركت دارند.

وي تلاش در ارتقاي علمي، بصيرتي، معرفتي و مهارتي را از برنامه هاي بسيج فرهنگيان براي اعضاي تحت پوشش خود بيان كرد.

بسيج برآمده از فرهنگ ايثار و شهادت است

مسئول بسيج فرهنگيان كشور در ادامه به اهداف و ماموريت‌هاي مدنظر بسيج فرهنگيان اشاره كرد و گفت: توسعه، جذب و سازماندهي بسيجيان، تشكيل گروه‌هاي تربيتي و حلقه‌هاي صالحين در سطوح مختلف آموزش و پرورش، گسترش و تعميق امر به معروف و نهي از منكر، سازندگي و محروميت‌زدايي، توسعه كمي و كيفي اردوهاي راهيان نور و گردشگري و كمك به فرهنگ‌سازي براي توليد ملي، كار و سرمايه ايراني از اهداف و ماموريت‌هاي بسيج فرهنگي است.

وي با بيان اينكه هر ساله يادواره شهداي فرهنگي در كشور برگزار مي شود گفت: اين يادواره با محوريت بسيج فرهنگيان و با معرفي يك شهيد شاخص برگزار مي شود.

رمضانيان گفت: سال گذشته اين يادواره در همدان و امسال در سمنان برگزار شده است.

مسئول بسيج فرهنگيان كشور بسيج را برآمده از فرهنگ ايثار و شهادت خواند و گفت: مهمترين تلاش بسيج ترويج فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه است.

وي با اشاره به چهار هزار و 900 شهيد فرهنگي گفت: معلمان علاوه بر تعليم و تربيت در كلاس، در جامعه نيز اين امر خطير را به صورت عملي اجرايي مي كنند و شهداي فرهنگي تعليم و تربيت را ارتقاء مي دهند.

سيره شهدا به عنوان الگوهاي تربيتي در جامعه تبيين شود

مسئول بسيج فرهنگيان كشور گفت: زندگي شهدا بايد به عنوان الگوهاي برجسته تربيتي در قالب‏هاي مختلف براي ارائه به جامعه و به ويژه نسل جوان آماده شود.

رمضانيان با تاكيد بر اينكه بايد ببينيم شهدا چه كردند كه فرجام كارشان اين چنين عزت و سربلندي براي خود و خانواده‏شان شد، افزود: سيره و عملكرد شهدا نمونه‏ها و الگوهاي عملي هستند كه نظام تعليم و تربيت بايد از اين نمونه‏ها الگوگيري كند.

وي افزود: بايد اذعان كرد كه در خصوص الگوگيري از اين نمونه‏هاي علمي در سطح كشور كار چنداني صورت نگرفته است.

رئيس سازمان بسيج فرهنگيان گفت: بايد زندگي شهدا به عنوان الگوهاي برجسته تربيتي در قالب‏هاي مختلف براي ارائه آماده شود و هم و غم فرهنگيان، بسيجيان، آموزش و پرورش و ساير مسئولان تلاش در جهت ارائه الگوهاي تربيتي به جامعه و به ويژه نسل جوان باشد.۱۳ / ۱۱ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۱۱۹
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven