رهبر معظم انقلاب :ايستادگي صريح و مستحكم ملت ايران بر اصول و مباني انقلاب

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، رهبر معظم انقلاب اسلامي در ديدار جمعي از فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي، مقوله استقلال و مقابله با قدرت‌هاي مداخله‌گر و سلطه‌جو را يكي از پايه‌هاي اصلي انقلاب اسلامي برشمردند و گفتند: اظهارنظرهاي بي‌ادبانه مقامات آمريكايي براي همه، مايه عبرت است و ملت ايران بايد مذاكرات اخير و صحبت‌هاي آمريكايي‌ها را با دقت نظاره گر باشد.
  ايشان همچنين با اشاره به اينكه لازمه تأمين و حفظ استقلال، موضع‌گيري صريح و شفاف و بدون پرده پوشي درخصوص مباني و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي و خطوط اصلي امام بزرگوار از جمله موضوع امريكاست، تأكيد كردند: راز ماندگاري و استحكام و اقتدار دروني نظام اسلامي، متكي بودن نظام بر ايمان‌ها، محبت‌ها و اراده‌هاي مردم است و ملت ايران در راهپيمايي ۲۲ بهمن امسال، شعارهاي انقلاب را با استحكام فرياد خواهد زد و بار ديگر اقتدار ملي و ايستادگي خود را به جهانيان نشان خواهد داد.

در اين ديدار كه در سالروز بيعت تاريخي فرماندهان و كاركنان نيروي هوايي ارتش با امام راحل (ره) در نوزدهم بهمن سال ۱۳۵۷‌ برگزار شد، فرمانده كل قوا، اين حادثه را داراي ابعاد گوناگون و پربركت خواندند و افزودند: يكي از زواياي بسيار مهم حادثه نوزدهم بهمن، زنده كردن احساس استقلال در نيروي هوايي و سپس ارتش بود، زيرا زمينه‌سازِ روحيهٔ خودباوري و تكيه بر ظرفيت‌هاي دروني شد.

رهبر انقلاب اسلامي در تبيين مفهوم استقلال‌ به شيوه‌هاي استعمار جديد در استفاده از عوامل وابسته به خود بجاي حضور مستقيم در كشور‌ها، اشاره كردند و گفتند: براي مقابله با استعمار جديد علاوه بر مبارزه با استبداد و ديكتاتوري حاكم، بايد با قدرت سلطه گر خارجي و حامي اين ديكتاتور نيز مقابله كرد زيرا «مبارزه با مستبد و در عين حال سازش با مستكبر» به نتيجه نخواهد رسيد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در همين خصوص به سرنوشت برخي انقلاب‌هاي منطقه اشاره و خاطرنشان كردند: آن انقلابي پيروز خواهد شد كه قدرتِ مداخله‌گرِ پشت سرِ ديكتاتور را بشناسد و به جاي سازش، با آن قدرت سلطه‌گر مبارزه كند.

ايشان افزودند: بر همين اساس بود كه پس از تسخير سفارت سابق امريكا در تهران به دست جوانان انقلابي، امام (ره)، آن را انقلابي بزرگ‌تر از انقلاب اول ناميدند زيرا اين حركت نشان داد كه ملت ايران بعد از سرنگوني رژيم طاغوت، لايه بعدي سلطه و گرفتاري را مي‌شناسد و با او مبارزه مي‌كند.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اين شناخت، و مبارزه با قدرت مداخله‌گر، معني واقعي استقلال است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي گفتند: قدرت‌هاي خارجي و مداخله‌گر از حس استقلال هر كشوري مي‌هراسند لذا همواره سعي مي‌كنند با شيوه‌هاي گوناگون، حس استقلال خواهي در ملت‌ها و مسئولان آن‌ها را تضعيف كنند.

ايشان يكي از اين شگرد‌ها را القاي «منافات داشتن استقلال با پيشرفت» بيان كردند و افزودند: دستگاه‌هاي تبليغاتي قدرت‌هاي سلطه‌گر و عوامل داخلي آن‌ها تلاش دارند تا اين گونه وانمود كنند كه تكيه بر منافع و هويت ملي با پيشرفت سازگاري ندارد، بنابراين اگر كشوري بخواهد پيشرفت كند بايد از ميل استقلال خواهي خود‌ بكاهد.

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اين حرف كاملاً نادرست و ساخته و پرداخته كساني است كه با استقلال كشور‌ها مخالفند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه استقلال به معناي بداخلاقي و قهر كردن با دنيا نيست، خاطرنشان كردند: استقلال به معناي سدّي در مقابل نفوذ كشورهايي است كه مي‌خواهند منافع ملت‌ها را تحت الشعاع منافع خود قرار دهند.

ايشان لازمه تأمين و حفظ استقلال را تكيه صريح و شفاف بر مباني، اصول و ارزش‌هاي انقلاب اسلامي دانستند و با اشاره به سيره امام خميني (ره) در بيان صريح و بدون ابهام مواضع، افزودند: امام (ره)، موضع خود را درخصوص رژيم طاغوتيِ موروثيِ استبدادي و سلطنتي، بدون ملاحظه و پرده پوشي بيان كردند، امام (ره) نظر خود را درباره لزوم استقرار نظام مبتني بر اسلام و ارزش‌هاي اسلام به صراحت اعلام كردند، امام (ره) موضع خود را در مقابل شبكهٔ صهيونيستي خطرناكِ حاكم بر دنيا و همچنين رژيم جعلي و غاصب صهيونيستي بدون هيچ گونه ملاحظه‌اي مطرح كردند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: امام بزرگوار (ره) بدون هيچ پرده پوشي نظام سلطه را كه‌‌ همان نظام بين‌المللي معتقد به تقسيم دنيا به «سلطه پذير و سلطه‌گر»، است، رد كردند و صريح و شفاف در مقابل تجلي واقعي اين نظام سلطه يعني دولت امريكا، موضع گرفتند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: اين موارد، اصول و پايه‌هاي انقلاب اسلامي است و بعد از گذشت ۳۵ سال، اين اصول و اهداف همچنان تغيير نكرده و نظام اسلامي با پافشاري بر اين اصول و حركت در اين مسير به پيشرفت‌هاي حيرت‌انگيزي در بخش‌هاي مختلف دست يافته و به يك قدرت بزرگ منطقه‌اي و يك عنصر مؤثر بين‌المللي تبديل شده است.

ايشان افزودند: ايستادگي صريح و مستحكم ملت ايران بر اصول و مباني انقلاب موجب شده است كه با وجود سياست «ايران هراسي» دستگاه‌هاي تبليغاتي وابسته به قدرتهاي مداخله‌گر در سال‌هاي اخير، اكنون ملت‌هاي دنيا و حتي نخبگان بي‌غرض، ملت ايران را به عنوان ملتي شجاع، با صداقت، هوشمند، مقاوم و صبور بشناسند.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: امروز نه تنها محبوبيت و آبرومندي ملت ايران كاهش نيافته بلكه افزايش هم پيدا كرده است ولي در مقابل، نفرت ملت‌ها از امريكا بيشتر شده است.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با تأكيد بر اينكه «راز ماندگاري» نظام جمهوري اسلامي ايران بر ريل انقلاب و خطوط اصلي امام، «صراحت در اعلام مباني و مواضع» بوده است، گفتند: به هيچ وجه نبايد اين صراحت و شفافيت را دربرابر دوستان و دشمنان ملت ايران از دست داد و مواضع جمهوري اسلامي ايران بايد شفاف و صريح بيان شود.

ايشان تأكيد كردند: «تاكتيك‌ها و شيوه‌هاي كار» را مي‌توان تغيير داد اما «اصول و مباني» بايد مستحكم باقي بمانند و همين موضوع راز استحكام و پيشرفت كشور است.

رهبر انقلاب اسلامي شناخت دقيق دوستان و دشمنان انقلاب اسلامي را نيز مهم ارزيابي كردند و افزودند: دشمنان انقلاب، چند قدرت فاسد و بي‌آبرو در دنيا هستند اما دوستان انقلاب اسلامي، همه ملت‌هايي هستند كه شعارهاي انقلاب و پيام ايستادگي همراه با مظلوميت ملت ايران را درك كرده‌اند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، «راز استحكام و اقتدار نظام اسلامي» را حمايت مردم از نظام اسلامي و پيوستگي آنان با نظام دانستند و گفتند: مسئولان امريكايي در مذاكرات با مسئولان كشور، مي‌گويند ما به دنبال تغيير رژيم ايران نيستيم در حاليكه دروغ مي‌گويند زيرا آن‌ها اگر توانايي اين كار را داشته باشند، لحظه‌اي درنگ نخواهند كرد.

ايشان افزودند: دليل ديگر در ناتواني امريكا در تغيير نظام اسلامي، اتكاي اين نظام به ايمان‌ها، محبت‌ها و اراده‌هاي مردم است.

رهبر انقلاب اسلامي، حضور مردم در صحنه و حمايت آنان از انقلاب و شعار‌ها و ارزشهاي آن را بعد از گذشت ده‌ها سال، در دنيا بي‌نظير خواندند و تأكيد كردند: در روز ۲۲ بهمن همه خواهند ديد كه ملت ايران بار ديگر در همه شهر‌ها با استحكام به صحنه خواهد آمد و اقتدار ملي خود را به جهانيان نشان خواهد داد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي همچنين، «راز موفقيت و پيشرفت‌هاي ملت ايران» را، ايستادگي و «راز امنيت ملت» را نشان دادن اقتدار ملي دانستند و خاطرنشان كردند: يكي از مظاهر اقتدار ملي، اجتماعات عظيم مردم همچون راهپيمايي ۲۲ بهمن و همچنين انتخابات گوناگون است و

هنگامي كه مردم اقتدار ملي را به رخ دشمن مي‌كشند، ديگر كاري از دست دشمن بر نمي‌آيد.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اظهارات و مواضع اخير مقامات امريكايي گفتند: اين اظهارات، براي مردم ما مايه عبرت است. ملت ايران مذاكرات اخير و اظهارنظرهاي بي‌ادبانه امريكايي‌ها را زير نظر داشته باشد، تا همه، دشمن را به خوبي بشناسند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي با اشاره به تلاش برخي براي «تغيير نظر مردم» درخصوص دشمني امريكا، خاطرنشان كردند: در همين اظهارات، دشمنيِ دشمن و دورويي او را ببينيد. امريكايي‌ها در جلسات خصوصي با مسئولان ما به يك گونه صحبت مي‌كنند و خارج از اين جلسات، به گونه‌اي ديگر، اين‌‌ همان دورويي و نيت سوء و پليد دشمن است كه ملت بايد اين موارد را با دقت نظاره كند.

ايشان افزودند: اين مواضع و اظهارنظر‌ها، نشان دهنده درستي‌‌ همان توصيه هميشگي به مسئولان كشور يعني «لزوم حفظ اقتدار دروني» است و خوشبختانه مسئولان اقتصادي به اين نتيجه رسيده‌اند كه راه برطرف كردن مشكلات، تقويت ساخت دروني است و مقدمات لازم براي اين كار را آغاز كرده‌اند.

رهبر انقلاب اسلامي بار ديگر تأكيد كردند: تنها راه حل مشكلات اقتصادي كشور، نگاه به ظرفيت‌هاي بيشمار دروني است و نه نگاه به بيرون و برداشته شدن تحريم‌ها. به دشمن نمي‌توان چشم دوخت و از دشمن نمي‌توان انتظار داشت.

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به برخي اظهارنظرهاي مقامات امريكايي مبني بر اظهار دوستي با ملت ايران، افزودند: آن‌ها در اين خصوص نيز دروغ مي‌گويند. از يك طرف مي‌گويند با ملت ايران دوست هستيم اما از طرف ديگر اين ملت را تهديد مي‌كنند و انتظار هم دارند كه جمهوري اسلامي از قدرت دفاعي خود بكاهد و اين، واقعاً تمسخيرآميز است.

فرمانده كل قوا تأكيد كردند: ملت ايران و مسئولان در بخشهاي مختلف بويژه نيروهاي مسلح، به توفيق الهي، روز به روز قدرت دفاعي خود را افزايش خواهند داد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي «تكيه بر نيروي داخل» را نجات دهنده كشور و زمينه ساز حل مسائل گوناگون اقتصادي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي دانستند و افزودند: سياست‌هاي اقتصاد مقاومتي در آينده نزديك ابلاغ خواهد شد و در پي آن، اقدامات و ساخت‌هاي لازم براي ايجاد اقتصاد مقاومتي بوجود خواهد آمد.

ايشان چند توصيه هم به مردم و مسئولان داشتند.

توصيه اول، تأكيد بر حفظ وحدت آحاد ملت، مسئولان و نخبگان و جلوگيري از مخدوش شدن متن بوسيله حواشي بود.

رهبر انقلاب اسلامي گفتند: امروز متن حركت ملت ايران، ايجاد اقتدار دروني و ايستادگي در مقابل توفان‌هاي مخالفت و معارضه است كه به لطف خداوند، ملت ايران همانند ۳۵ سال گذشته اين طوفان‌ها را خنثي خواهد كرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي افزودند: بايد وحدت ميان مردم و مسئولان از طريق اعتماد مسئولان و مديران كشور به مردم و همچنين اعتماد مردم به مسئولان افزايش يابد.

توصيه ديگر رهبر انقلاب اسلامي، به منتقدان دولت و همچنين مسئولان دولتي بود.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي، منتقدان را به انصاف و شرح صدر فراخواندند و خاطرنشان كردند: دولت، چند ماهي بيش نيست كه مسئوليت را به عهده گرفته است، بايد به مسئولان فرصت داده شود كه كار‌ها را با قدرت به پيش ببرند، ضمن آنكه منتقدين بايد در قبال دولت، با شرح صدر برخورد كنند.

ايشان مسئولان دولتي را هم به شرح صدر در برابر منتقدان دعوت كردند و گفتند: همه بايد به يكديگر احترام بگذارند.

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به برخي عوامل دشمن در داخل كشور، تأكيد كردند: نبايد با غفلت از اين عوامل، اجازه داد كه آن‌ها از برخي نقاط ضعف استفاده و در حركت كشور خلل ايجاد كنند.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي تأكيد كردند: همه بايد با كمك يكديگر در راه امام (ره) و مسير اقتدار كشور، به پيش رويم و به لطف خداوند، اين ملت موفق خواهد شد كه همه امور را به بهترين وجه جلو ببرد.

رهبر انقلاب اسلامي در پايان يك اطمينان خاطر هم دادند و گفتند: ملت ايران در قضيه هسته‌اي و در ديگر قضايا، بر دشمنان پيروز خواهد شد.

در ابتداي اين ديدار امير سرتيپ خلبان حسن شاه صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش با تبريك ولادت امام حسن عسكري (ع) و گراميداشت نوزدهم بهمن سالروز بيعت تاريخي همافران با امام خميني (ره)، گزارشي از توانمنديهاي داخلي و پيشرفتهاي نيروي هوايي ارائه و تاكيد كرد: هيچ نقطه‌اي براي درهم شكستن هيمنه دشمن دور از دسترس سربازان ملت نيست.

فرمانده نيروي هوايي ارتش با بيان اينكه ورشكستگان سياسي غرب از روي ميز بودن گزينه نظامي حرف مي‌زنند تصريح كرد: هشت سال ايستادگي و تحقير جبهه استكبار بخشي از تاريخ مشترك ما و آنهاست كه مطالعه آن را به رجزخوانان تهيدست توصيه مي‌كنيم و يقيناً پاسخ ما قاطع، پشيمان كننده و غرور انگيز خواهد بود.۱۹ / ۱۱ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۰۵۰
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven