با حضور عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام صورت گرفت؛ نقد و بررسي كتاب «شيخ اكبر»


كتاب «شيخ اكبر» برگرفته از زندگي شهيد اكبر يارمحمدي با حضور دكترعلي آقا محمدي، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام مورد نقد قرار گرفت.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين (عليه السلام) استان همدان، كتاب «شيخ اكبر» به نويسندگي اصغر فكور با موضوع زندگي سردار شهيد اكبر يارمحمدي با همكاري اداره كل كتابخانه هاي عمومي استان همدان مورد نقد و بررسي قرار گرفت.

كتاب شيخ اكبر با حضوردكترعلي آقا محمدي، عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام از همرزمان شهيد اكبر يارمحمديشهداي شاخص هشت سال دفاع مقدس شهر مريانج مورد بررسي قرار گرفت.

به كار نرفتن عكس شهيد در كتاب، به كار نبردن نام راويان خاطرات، نداشتن مقدمه در كتاب، نبود بيوگرافي شهيد، به كار نبردن خلاقيت ذهني نويسنده در نوشته‌هاي خود، ديده نشدن سن، همسر و فرزندان شهيد يار محمدي در اين كتاب و به كار بردن سبك خاص كه مخاطبان خاص خود را مي‌طلبد از نقدهاي اين كتاب بود كه توسط حاضرين در جلسه و همرزمان اين شهيد نقد و بيان شد.

محسن صيفي كار، يكي از نويسندگان حوزه دفاع مقدس در جلسه نقد و بررسي كتاب شيخ اكبر گفت: كتاب «شيخ اكبر» بر اساس قصه هايي از زندگي سردار شهيد اكبر يارمحمدي نوشته اصغر فكور است كه چاپ اول آن در سال 89 در كنگره سرداران، اميران، فرماندهان و 8 هزار شهيد استان همدان منتشر شد و اكنون در نوبت دوم با تيراژ 150 هزار نسخه اي منتشر شده است.

وي افزود: در اين كتاب، شهيد به خوبي معرفي نشده زيرا نه عكسي از وي به كار رفته و نه بيوگرافي از او در اين كتاب آورده شده تا خواننده با شخصيت و زندگي شهيد آشنايي پيدا كند.

وي تصريح كرد: فكور نويسنده اي متعهد به نظام است و اصالت انقلابي خود را همچنان حفظ كرده است و به دنبال راضي كردن مخاطب به هر نحوي نيست كه اين از نقاط قوت اوست.

صيفي كار تأكيد كرد: در دوران بحران فرهنگي، ترويج ارزش هاي اسلامي و فرهنگ شهادت طلبي بايد براي اهالي قلم و فرهنگ به عنوان يك ضرورت محسوب شود.

وي به تلاش نويسنده در اين كتاب اشاره كرد و اذعان داشت: كوتاهي هايي در چاپ دوم اين كتاب صورت گرفته زيرا نقدهايي كه به سري اول كتاب وارده شده در چاپ دوم لحاظ نشده است.

محسن معصوم عليزاده ، شهردار مريانج نيز گفت: شهيد اكبر يارمحمدي در شهر مريانج متولد شده و با پشت سرگذاشتن دوران كودكي و نوجواني به صف مجاهدان راه خدا و مبارزان انقلابي پيوسته و شجاعانه در برابر رژيم پليد و منحوس پهلوي ايستاد و تحت تعقيب عوامل ساواك قرار گرفت و به‌ شدت شكنجه شد.

وي افزود: اين شهيد بزرگوار پا در ركاب آيت الله شهيد مدني قرار گرفت و به همراه تعدادي از دوستانش كليه فعاليت‌هاي اجرايي آن ستاد را بر عهده گرفتند.

وي تصريح كرد: شهداي انقلاب با توكل به خدا و اقتدا به امام راحل (ره) طاغوت و نظام استبدادي را سرنگون و زمينه حكومت ديني را فراهم كردند.

شهردار مريانج گفت: نظام اسلامي ايران در سايه تلاش ارزشمند شهدا براي ساير جوامع به يك الگوي كامل تبديل شده است.

گفتني است: اين كتاب از جمله كتاب هاي عرضه شده در ايستگاه هاي مطالعه است كه علاقه مندان به مطالعه اين كتاب مي توانند به ايستگاه هاي مطالعه سراسر كشور مراجعه كنند.۲۷ / ۱۱ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۱۲۷
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven