مقام معظم رهبري:ايران نقض قرار نمي‌كند، اما باز هم مي‌گويم كه اين راه به جايي نمي‌رسد

در آستانه سالروز قيام تاريخي 29 بهمن سال 1356 مردم تبريز، هزاران نفر از مردم اين شهر با رهبر انقلاب ديدار كردند.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (دوشنبه) در ديدار هزاران نفر از مردم تبريز و شهرهاي مختلف استان آذربايجان شرقي ضمن تشكر فراوان از آحاد ملت بزرگ ايران بخاطر نمايش شكوه و عظمت اقتدار ملي، در راهپيمايي 22 بهمن و جشن سي و پنج سالگي انقلاب اسلامي ، «استقامت و وحدت» را دو پيام اصلي راهپيمايي امسال دانستند و گفتند: ملت ايران در راهپيمايي 22 بهمن و در پاسخ به گستاخي، زياده خواهي، بي ادبي و پررويي مقامات امريكايي حضوري متراكم تر و پرشورتر داشت و اعلام كرد، به هيچ وجه تسليم زورگويي و باج خواهي امريكا نخواهد شد.

 

در اين ديدار كه در آستانه سي و ششمين سالگرد قيام تاريخي مردم تبريز در 29 بهمن سال 1356 برگزار شد، رهبر انقلاب اسلامي سخنان خود را با تشكر از حضور شورانگيزتر و گسترده تر مردم در راهپيمايي 22 بهمن امسال آغاز كردند.

 

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: زبان از توصيف و تقدير و تشكر از ملت بزرگ ايران عاجز است اما در درجه اول در مقابل خداوند متعال كه محوِّل دلها و مقلِّب نيت ها و عزم ها است، سجده شكر بجا مي آوريم و در درجه بعد از آحاد ملت ايران در سراسر كشور به دليل ارائه چهره اي برجسته، شكوفنده، و زنده از انقلاب اسلامي در روز 22 بهمن، به جهانيان، صميمانه تشكر مي كنم.

 

ايشان سپس با اشاره به قيام تاريخي 29 بهمن مردم تبريز، اين حادثه را داراي درسها و عبرتهاي متعدد دانستند و افزودند: اولين درس قيام 29 بهمن، «نمايش ويژگي ها و خصلت هاي برجسته مردم تبريز و آذربايجان» بود.

 

رهبر انقلاب اسلامي خاطر نشان كردند: ايمان عميق ديني، غيرت ديني، شجاعت، موقع شناسي و اقدام به هنگام، پيشرو و صف شكن بودن، و انجام كارهاي نوآورانه در راه اهداف، خصلت هاي برجسته مردم تبريز و آذربايجان است، كه حادثه 29 بهمن، آنها را مجسم كرد.

 

حضرت آيت الله خامنه اي، دومين درس قيام 29 بهمن را، «نشان دادن پيوستگي و ارتباط بخشها و اقوام مختلف كشور» برشمردند و گفتند: اقوام مختلف ايراني، به واسطه حاكميت ايران اسلامي، در زير پرچم اسلام و نام زيباي ايران قرار گرفته اند و همه داراي پيوستگي و اتصال با يكديگر هستند و اين، همان نقطه اي است كه بدخواهان ملت ايران، برروي آن متمركز شده اند و مي خواهند اقوام ايراني را مقابل هم قرار دهند.

 

ايشان همه مردم و مسئولان را به هوشياري در قبال اين موضوع فراخواندند و خاطرنشان كردند: هيچگاه نبايد پيام اتحاد و همدلي و همگامي قيام 29 بهمن از ياد برود.

 

رهبر انقلاب اسلامي، «معجزه اراده ملت» را پيام سوم قيام 29 بهمن تبريز دانستند و تأكيد كردند: اين قيام نشان داد كه هيچ مانع و قدرت بزرگي نمي تواند در مقابل اراده راسخ يك ملت، مقاومت كند.

 

حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه به تحليل چرايي حضور گسترده تر و پرشورتر مردم در راهپيمايي 22 بهمن امسال و پيام هاي اين راهپيمايي پرداختند.

 

ايشان با اشاره به محاسبات و گزارش هاي نسبتاً دقيق افراد خبره از ميزان حضور مردم در راهپيمايي 22 بهمن در سال هاي مختلف گفتند: براساس گزارش هاي كارشناسي و دقيق، جمعيت مردم در راهپيمايي امسال در سراسر كشور، متراكم تر از سال گذشته بود و اين واقعيت نشان دهنده اين است كه جشن سالگرد انقلاب اسلامي، همانند خود انقلاب، پديده اي بي نظير است.

 

رهبر انقلاب اسلامي برگزاري جشن انقلاب اسلامي بوسيله مردم و در نقاط مختلف كشور و آن هم در سي و پنج سالگي انقلاب بر خلاف مراسم خشك و رسمي كشورهاي ديگر را پديده اي عجيب و شگفت آور خواندند و خاطرنشان كردند: برخلاف تبليغات و تحليل هاي غيرواقعي رسانه هاي بيگانه، اتاق هاي فكر آنها متوجه پيام اين حضور و انگيزه و ايمان و همچنين شعارهاي مردم مي شوند.

 

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: شعارهاي مردم در راهپيمايي 22 بهمن حاوي دو پيام اصلي «استقامت و وحدت» بود.

 

ايشان در تبيين پيام استقامت و ايستادگي بر آرمانها گفتند: انقلاب اسلامي داراي «آرمانهاي ايجابي» و «آرمانهاي سلبي» است. آرمانهاي ايجابي آن، عمل به تعاليم اسلام، تحقق عدالت اجتماعي، حضور مردمي در صحنه ها و حوادث مختلف، اقتصاد مستقل، فرهنگ غيروابسته و اصيلِ ايراني اسلامي، پناه دادن به مظلوم و مقابله با ظالم، پيشرفت كشور، برجستگي علمي، و پيش قدمي در اخلاق و معنويت است.

 

حضرت آيت الله خامنه اي، تسليم نشدن در مقابل زورگويي و باج خواهي نظام سلطه را كه مظهر آن امريكا است، آرمان سلبي انقلاب اسلامي خواندند و تأكيد كردند: ملت ايران در 22 بهمن امسال اعلام كرد كه تسليم زورگويي و باج خواهي امريكا نخواهد شد.

 

ايشان با انتقاد از برخي تلاش ها براي معرفي يك چهره غيرواقعي از امريكا به مردم، گفتند: برخي افراد تلاش دارند با بزك كردن چهره امريكا، زشتي ها و خشونت ها و وحشت آفريني ها را از اين چهره بزدايند و دولت امريكا را دولتي علاقمند به مردم ايران و انسان دوست معرفي كنند، اما تلاش اين افراد به نتيجه نخواهد رسيد.

 

رهبر انقلاب اسلامي به سابقه سياه دولت امريكا در مدت حداقل هشتاد سال اخير اشاره كردند و افزودند: به راه انداختن جنگ هاي خونين و كشتار انسانهاي بيگناه، حمايت از ديكتاتورهاي ظالم در نقاط مختلف جهان، حمايت از تروريسم بين المللي، حمايت از تروريسم دولتي كه مظهر آن رژيم جعلي، غاصب و جنايتكار صهيونيستي است، حمله به عراق و كشتار حداقل دهها هزار نفر از مردم، حمله به افغانستان، راه اندازي شركت هاي آدم كشي و ترور همچون بلك واتر و راه اندازي گروههاي تندروي تكفيري و حمايت از آنها، بخشي از سياهه اعمال امريكا است.

 

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: چگونه مي توان اين چهره زشت و جنايتكار را ، در مقابل ملت ايران، با بزك تغيير داد.

 

ايشان به سابقه اقدامات خصمانه دولت امريكا بر ضد ملت ايران نيز اشاره كردند و افزودند: ملت ايران از كودتاي 28 مرداد سال 1332 تا سال 1357 و از پيروزي انقلاب اسلامي تاكنون همواره با خباثت ها، آزارها، توطئه ها و تحريم هاي امريكا مواجه بوده است كه آخرين مورد آن حمايت وقاحت آميز رئيس جمهور امريكا از فتنه گرانِ سال 88 بود و اخيراً هم بار ديگر اعلام حمايت كردند.

 

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: اين فهرست، تنها گوشه اي از بدكاري هاي دولت امريكا در قبال ملت ايران است كه اكنون نيز ادامه دارد .

 

حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري سخنان خود در ابتداي امسال در مشهد مقدس گفتند: تصور برخي دولتمردان دولت قبلي و همچنين برخي دولتمردان دولت فعلي اين است كه اگر ما در قضيه هسته اي، با امريكا مذاكره كنيم، موضوع حل مي شود. من هم به دليل اصرار آنها بر مذاكره درخصوص موضوع هسته اي، گفتم مخالفتي ندارم اما همان موقع هم تاكيد كردم كه خوشبين نيستم.

 

ايشان افزودند: نشانه هاي خوشبين نبودن، اكنون در حال آشكار شدن است و دليل بارز آن هم، اظهارات سخيف و توهين آميز سناتورها و مقامات امريكايي بر ضد ملت ايران است.

 

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان كردند: البته ملت ايران در راهپيمايي 22 بهمن امسال، پاسخ اين اهانت ها را داد و به مقامات امريكايي تو دهني زد.

 

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: يكي از علت هاي حضور گسترده تر و پرشورتر ملت در راهپيمايي 22 بهمن، گستاخي، زياده خواهي، بي ادبي و پررويي مقامات امريكايي بود كه مردم با غيرت ديني خود به صحنه آمدند تا به دولت امريكا علام كنند كه دچار اشتباه محاسبه نشود زيرا مردم در صحنه هستند.

 

ايشان افزودند: پيام ملت ايران در راهپيمايي 22 بهمن، به همه مسئولان و زحمت كشان اداره امور داخلي و خارجي كشور، اين بود كه ملت ايران ايستاده است و مسئولان نبايد در مواجهه با دشمن، احساس ضعف كنند.

 

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تأكيد هاي مكرر قبلي خود مبني بر اينكه موضوع هسته اي، بهانه اي بيش نيست، خاطرنشان كردند: اگر روزي بر فرض محال هم، موضوع هسته اي مطابق خواسته امريكا، حل شود، امريكاييها مسائل ديگر را پيش خواهند كشيد، و اكنون نيز همه شاهد هستند كه سخنگويان دولت امريكا از موضوعات حقوق بشر و توانايي موشكي و دفاعي ايران، سخن به ميان مي آورند.

 

حضرت آيت الله خامنه اي گفتند: آيا امريكاييها واقعاً خجالت نمي كشند كه نام حقوق بشر را مي آورند زيرا هركسي كه در دنيا مدعي حقوق بشر باشد، امريكاييها با اين همه فضاحت، نبايد حتي اسم حقوق بشر را بر زبان بياورند.

 

ايشان با اشاره به اقدامات خلاف حقوق بشر امريكا از جمله در زندان هاي گوانتانامو، و ابوغريب، كمك به تروريست هاي معروف جهان، و عهد شكني ها و دروغ گويي ها افزودند: امريكاييها با اين پرونده قطور و سياه، بايد از آوردن نام حقوق بشر، دچار شرم و حياء شوند اما همچنان وقيحانه مدعي حقوق بشر هستند.

 

رهبر انقلاب اسلامي درخصوص مذاكرات هسته اي خاطرنشان كردند: كاري كه وزارت امور خارجه و مسئولان دولتي درخصوص مذاكرات هسته اي آغاز كرده اند ادامه پيدا خواهد كرد و ايران نقض كننده كاري كه شروع كرده است، نخواهد بود اما همه بدانند كه دشمني آمريكا با اصل انقلاب اسلامي و اسلام است و اين دشمني، با مذاكرات پايان نخواهد يافت.

 

حضرت آيت الله خامنه اي تأكيد كردند: تنها راه علاج اين دشمني تكيه بر اقتدار ملي و توان داخلي و مستحكم تر كردن ساخت دروني كشور است.

 

ايشان با اشاره به ابلاغ سياستهاي كلي اقتصاد مقاومتي در آينده بسيار نزديك، افزودند: راه حل مشكلات كشور، اجراي سياستهاي اقتصاد مقاومتي و تكيه به درون و چشم ندوختن به بيرون است.

 

رهبر انقلاب اسلامي همچنين با اشاره به ثروتهاي كم نظيرِ طبيعي و انساني كشور بويژه ذخاير فراوان نفت و گاز و نياز دنيا به ايران، خاطرنشان كردند: همه ديدند كه كشورهاي خارجي با مشاهده يك لبخند در ايران، براي حضور در كشور هجوم آوردند ، بنابراين امريكاييها نمي توانند براي هميشه برروي لجبازي خود مقاومت كنند و اگر ما بر توان خود تكيه كنيم، استقامت آنها در هم خواهد شكست.

 

حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: تا وقتي كه چشم ما به دست ديگران يا به كاهش تحريم ها و يا اظهارات مقامات امريكايي دوخته شده باشد، به جايي نخواهيم رسيد.

 

ايشان گفتند: من اصرار دارم كه مسئولان به نيروي داخلي تكيه و به مردم اعتماد كنند تا اين سرچشمه فياض و تمام نشدني در داخل، خروشان و فروزان و جوشان شود.

 

رهبر انقلاب اسلامي تأكيد كردند: اگر اين كار انجام شود، قطعاً همه درهاي بسته باز خواهد شد و بايد در همين مسير حركت و عمل كرد.

 

حضرت آيت الله خامنه اي در پايان گفتند: به توفيق الهي اهداف امريكا و استكبار جهاني نسبت به ملت ايران و نظام اسلامي شكست خواهد خورد و اين ملت پيروزي خود را در مقابل چشم بدخواهان، جشن خواهد گرفت.

 

در ابتداي اين ديدار آيت الله مجتهد شبستري نماينده ولي فقيه در آذربايجان شرقي و امام جمعه تبريز در سخناني با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي قيام 29 بهمن سال 56 در تبريز تأكيد كرد: قيام 29 بهمن مردم تبريز حماسه اي بياد ماندني و تأثيرگذار بود كه موجب رسوايي بيشتر رژيم ستمشاهي و استواري انقلاب اسلامي شد.

 

امام جمعه تبريز همچنين با تقدير از حضور پرشور مردم در راهپيمايي 22 بهمن خاطرنشان كرد: مردم با حضور گسترده، استكبار ستيزي و وفاداري خود را به انقلاب اسلامي و ولايت فقيه به اثبات رساندند و پاسخ قاطع و كوبنده اي به اظهارات گستاخانه ي مسئولان امريكايي دادند.

 


۲۸ / ۱۱ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۱۰۸
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven