يادواره شهداي گروه انقلابي ابوذر نهاوند برگزار شد


همزمان با سالروز شهادت گروه انقلابي ابوذر نهاوند مراسم يادواره اين شهدا در امام زاده محمد(ع) برگزار شد.

به گزارش خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين (عليه السلام) استان همدان در نهاوند، در اين مراسم حجت الاسلام والمسلمين مغيثي، اين شهرستان را به لحاظ مبارزات سياسي و انقلابي از شهرستانهاي موثر در پيروزي انقلاب خواند و گفت: تقديم بيش از 850 شهيد، 2 هزار و 500 جانباز و 92 آزاده سرافراز نشان اين مدعاست.

وي گفت: عده اي جوان كه از بي عدالتي و فساد و بي ديني حكام فاسق خود به ستوده آمده بودند و با الهام از قيام سرخ امام حسين(ع) كه زندگي با ذلت ننگ است، تصميم به مبارزه و قيام عليه ظلم و ستم حكومت پهلوي گرفتند.

مغيثي افزود: اين حركت انقلابي و غيرتمندانه انها موجب شد پايه‌هاي رژيم استكباري و طاغوتي شاهنشاهي به لرزه بيفتد.

در ادامه اين مراسم دكتر محمد حسين رجبي دواني رئيس كتابخانه، موزه و مركز اسناد مجلس شوراي اسلامي گفت: اين گروه در سال 1351 در شهر نهاوند با مشي اسلامي و با انتخاب نام و فرياد ابوذر در راه جهاد مسلحانه پنهاني عليه شاه قرار گرفتند و با تدوين ايدئولوژي و برنامه عملي به خودسازي و خودشناسي، آگاه سازي توده‌ها ي مردم همت گذاشتند.

رجبي افزود: يكي ديگر از اهداف گروه ابوذر، تلاش براي ازبين‌ بردن فقر و بدبختي و مبارزه با رژيم حاكم به‌عنوان عامل اصلي اين فقر و بدبختي بود چرا كه آنها از ديدن فقرا و ستمديدگان در پيرامون خود بسيار رنج مي‌بردند.

وي عنوان كرد: گروه ابوذر پس از تجربه‌ فعاليتها و جلسات مذهبي ـ اعتقادي در راستاي توسعه و تبليغ ديني‌، به اين نتيجه رسيدند كه تا زماني‌كه وارد مرحله مبارزه مسلحانه با رژيم نشوند، نخواهند توانست اقدام بنيادي و موثري در راستاي اضمحلال حاكميت وقت و زمينه‌سازي براي حكومت آرماني اسلامي انجام دهند.

گروه ابوذر نهاوند در تير ماه 1352 پس از دستگيري و تحمل شكنجه هاي فراوان و گذراندن چندين جلسه محاكمه در سحر گاه روز 30 بهمن 1352 به دستور مستقيم شاه خائن، مظلومانه در ميدان چيتگر تهران در مقابل گلوله ها قرار گرفتند و به شهادت رسيدند.۰۳ / ۱۲ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۴۰۹
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven