15 اسفند ماه انجام مي شود؛ نخستين يادواره 2700 شهيد شهرستان همدان

يادواره 2700 شهيد شهرستان همدان، پنج شنبه 15 اسفند ماه همزمان با اقامه نماز مغرب و عشا در حسينيه امام خميني (ره) برگزار مي شود.

محمد رضا غلامي پاك در گفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين (عليه السلام) استان همدان، با بيان اين مطلب كه بايد فكر و انديشه شهداء را ارج نهيم، افزود: يكي از مؤلفه‌هاي كارآمدي نظام جمهوري اسلامي مبارزه با تحريم دشمن با تفكر جهادي و دفاع مقدس است كه مي‌تواند ما را از پيچ تاريخ عبور دهد و ما با اين تفكر و نگاه مي‌توانيم در مقابل دشمنان بايستيم و بايد اين درس بزرگ را از شهيدان آموخت.

وي اظهار كرد: برگزاري مراسم معنوي يادواره شهدا يكي از كارهايي است كه اگر فراتر از توانمان آن را انجام دهيم در حق شهدا و براي شهدا صورت گرفته است هر چند اين يكي از ابتدايي ترين كارهايي است كه مي توانيم انجام دهيم كه بركات و فضائل خاص خودش را به همراه دارد.

فرمانده سپاه ناحيه همدان با بيان اين مطلب كه چندين برنامه فرهنگي در اين يادواره برگزار مي شود، تصريح كرد: نمايشگاه عكس شهدا، غرفه محصولات فرهنگي، نمايشگاه كتاب و... از مهمترين اين برنامه هاي ماست.

وي  در ادامه گفتگو با خبرنگار پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين (عليه السلام) استان همدان با اشاره به اينكه اسلام و ايران مديون شهدا است و شهيد با شهادت خود همگان را مديون خود مي‌كند و همه ما مديون شهدا هستيم بيان كرد: برگزاري يادواره شهدا داراي دو بعد است يك بعد تجليل از شهدا و ديگري تعليم آموزه‌هاي مكتب شهدا است.

غلامي پاك به آموزه‌هاي مكتب شهدا اشاره كرد و گفت: دين‌داري يكي از آموزه‌هاي اين شهدا بود كه بايد دين خود را پاس و با ايمان، باتقوا و اخلاق باشيم كه اگر اين‌گونه نباشيم از مسير شهدا خارج شده‌ايم.

رييس ستاد اجرايي يادواره شهداي شهرستان همدان افزود: اين يادواره با حضور معاونت فرهنگي و اجتماعي سازمان بسيج مستضعفين كشور، مسوولان استاني و شهرستاني و با مداحي مداحان اهل بيت (ع) برگزار مي شود.

لازم به ذكر است يادواره 2700 شهيد شهرستان همدان، پنج شنبه 15 اسفند ماه همزمان با اقامه نماز مغرب و عشا در حسينيه امام خميني (ره) برگزار مي شود.۱۱ / ۱۲ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۳۳۸
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven