رهبر معظم انقلاب: نبايد اجازه داد حماسه عظيم دفاع مقدس دستخوش فراموشي و تحريف شود

رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (دوشنبه) در ديدار مسئولان و دست اندركاران اردوهاي راهيان نور كشور، ابتكار بازديد از مناطق عملياتي دوران دفاع مقدس را يك ابتكار الهي و انقلابيِ بسيار شايسته در جهت شناساندن اجزاء برجسته‌ي حادثه‌ي بزرگ و تاريخي دفاع مقدس به مردم و نسل جوان كشور خواندند و تأكيد كردند: «فراموشي» و «تحريف» دو آسيب و خطر بزرگي است كه در كمين هر حادثه بزرگ تاريخي قرار دارد و نخبگان، فرزانگان و دست اندركاران عرصه دفاع مقدس، با شناساندن دقيق اين ذخيره و گنجينه‌ي فرهنگي، اجازه ندهند اين حماسه دستخوش فراموشي و تحريف شود.

حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به آثار مكتوب و هنري فراوان منتشر شده در حوزه دفاع مقدس، خاطرنشان كردند: دفاع مقدس همانند يك تابلوي عظيم و بسيار باشكوهي است كه هرچه بيننده به اصل حادثه نزديك ميشود و درباره اجزاء و تركيب آن تعمق بيشتري مي‌كند به ابعاد جديد و شگرف بيشتري دست مي يابد.

ايشان مبناي توصيه امام راحل به عموم مردم و مسئولان درخصوص ضرورت مطالعه نامه ها و وصيت نامه هاي شهدا را همين واقعيت دانستند و افزودند: وصيت نامه شهدا دريچه اي براي فهم حالات معنوي رزمندگاني است كه قادر به انجام كارهاي بزرگ و پيروزي در صحنه هايي شدند كه با معادلات مادي و نظامي معمول دنيا قابل محاسبه نيست.

رهبر انقلاب اسلامي در ادامه به تبيين دو آسيب عمده ي پيش روي حوادث بزرگ دنيا پرداختند.

«فراموشي» بدليل تكرار نكردن جزئيات حوادث بزرگ، اولين آسيب مورد اشاره رهبر انقلاب بود.

ايشان در اين بخش به مسئله فلسطين اشاره و خاطرنشان كردند: امروز نظام سلطه تلاش ميكند با همين ترفند، حادثه كم نظيرِ بيرون راندن مردم بومي شهرها و روستاها از كشور فلسطين به تدريج كمرنگ و فراموش شود.

رهبر انقلاب اسلامي زنده ماندن مسئله فلسطين در طول اين سالها به رغم همه توطئه هاي جبهه استكبار را «مرهون انقلاب اسلامي و فريادهاي خالصانه امام خميني» دانستند و گفتند: نبايد اجازه داد حادثه عظيم دفاع مقدس نيز دستخوش فراموشي شود.

ايشان «تحريف» و «تغيير ماهيت» را دومين آسيبي دانستند كه حوادث بزرگ در معرض آن قرار دارند.

حضرت آيت الله خامنه اي اصل حادثه انقلاب اسلامي و دفاع مقدس را نيز در معرض آسيب تحريف دانستند و گفتند: معني ندارد كه برخي از آثار فرهنگي و هنري كه به نام دفاع مقدس توليد مي شود و يا همايشهايي كه برگزار مي گردد در تعارض با ماهيت و اصل اين حركت عظيم باشد.

رهبر انقلاب اسلامي اردوهاي راهيان نور و بازديد از مناطق عملياتي را يك سنت حسنه به منظور پيشگيري از دو آسيب «فراموشي» و «تحريف» خواندند و افزودند: بايد از برخي حوادثي كه گاهي در اين اردوها پيش مي آيد جلوگيري كرد اما اينگونه حوادث نبايد بهانه اي براي زير سؤال بردن اصل اين حركت بزرگ و مفيد شود.

ايشان تصريح كردند: نكته اصلي و كليدي در اردوهاي راهيان نور، ايجاد زمينه براي «زيارت با معرفت» است.

حضرت آيت الله خامنه اي يك ابزار فراهم كردن زمينه «زيارت با معرفت» را توليد جزوه هايي به عنوان شناسنامه ي مناطق جنگي و عملياتهاي دفاع مقدس برشمردند و افزودند: كتابهاي بسيار خوبي در حوزه دفاع مقدس نوشته شده كه قابليت تبديل شدن به فيلمهاي جذاب را دارد و همچنين تمام مناطق جنگي و هر يك از عملياتهاي دفاع مقدس نيز ميتواند دستمايه توليد آثاري فاخر قرار گيرد.

«ضرورت فعال نگه داشتن مجموعه هاي مردمي»، «تداوم سفرهاي دسته جمعي» و «انتخاب راوياني كه روزهاي حساس و سرنوشت ساز دفاع مقدس را از نزديك درك كرده اند»، توصيه هاي ديگر رهبر معظم انقلاب به دست اندركاران برگزاري اردوهاي راهيان بود.

در ابتداي اين ديدار سردار كارگر رئيس ستاد مركزي راهيان نور، گزارشي از اقدامات و برنامه‌هاي اين ستاد بيان كرد.

۲۷ / ۱۲ / ۱۳۹۲

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۳۹۱
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven