آزادسازي خرمشهر پرافتخارترين مقطع دوران هشت سال دفاع مقدس

 
 
دبير ستاد بزرگداشت سوم خرداد در همدان آزادسازي خرمشهر را پرافتخارترين مقطع دوران هشت سال دفاع مقدس دانست.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني سپاه انصارالحسين(عليه السلام) استان همدان محمدجواد زمرديان پيش از ظهر امروز در نشست ستاد استاني بزرگداشت حماسه سوم خرداد و سالگرد ارتحال ملكوتي حضرت امام خميني(ره) در استان ضمن اشاره به روز آزادسازي خرمشهر به عنوان روز مقاومت و استقامت در كشور افزود: حماسه آزادسازي خرمشهر، پرافتخارترين مقطع دوران هشت سال دفاع مقدس بوده كه با لطف الهي، مقاومت مردم و تلاش نيروهاي مسلح محقق شد.

وي با اشاره به تدوين 19 برنامه و سرفصل‌هاي پيشنهادي براي اجراي بهتر مراسم بزرگداشت روز سوم خردادماه خاطرنشان كرد: در سال گذشته 452 برنامه طي يك هفته قبل و بعد روز سوم خرداد در استان تشكيل شد كه در كشور بي‌نظير بوده است.

دبير ستاد بزرگداشت سوم خرداد در همدان از برنامه‌ها و راهبردهاي ستاد بزرگداشت سوم خرداد طي سال 93 خبر داد و افزود: ارتقاي روحيه مقاومت، غرور ملي و وحدت در برابر استكبار جهاني، ترويج فرهنگ ايثار، مقاومت، پايداري و ولايت‌مداري برگرفته از ارزش‌هاي اسلامي، از جمله برنامه‌هاي ستاد خواهد بود.

وي ادامه داد: تبيين نقش اقوام و اقشار جامعه در حفظ نظام اسلامي در مقابله با هرگونه تهاجم دشمنان، نگاه بصيرت‌افزايي از طريق تبيين درس‌ها و عبرت از اشغال تا آزادسازي خرمشهر، تبيين و تحليل عوامل شكست دشمن و حصول پيروزي در شرايط تحريم جهاني عليه كشور از ديگر برنامه‌ها و راهبردهاي ستاد است.

زمرديان افزود: بهره‌گيري از مشاركت مردمي اقشار مردمي، نهادها، سازمان‌ها، اصناف و دستگاهاي اجرائي استان در بزرگداشت حماسه سوم خرداد از برنامه‌هاي مهم و اثرگذار در بزرگداشت سوم خرداد است.

وي توجه كمي و كيفي در تهيه و توليد برنامه‌هاي فرهنگي تبليغي براي رده‌هاي سني كودكان، نوجوانان و جوانان را ارزشمند دانست و افزود: استفاده نمادين از اقلام و ابزارهاي فرهنگي تبليغي دفاع مقدس در روز سوم خرداد، توجه ويژه نيروهاي مسلح به نقش خانواده بزرگ ايثارگران و شهدا از ديگر برنامه‌هاي پيش رو است.

دبير ستاد بزرگداشت حماسه سوم خرداد در همدان با اشاره به نحوه برگزاري برنامه‌هاي ستاد گراميداشت روز سوم خرداد افزود: برگزاري مراسم ويژه در گلزار شهدا با حضور گسترده نيروهاي مسلح، بسيج و خانواده‌هاي شهدا، حضور در مراسم نماز جمعه، برگزاري مراسم صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح از جمله برنامه‌هاي بزرگداشت روز سوم خرداد است.

وي برگزاري مراسم بزرگداشت روز ملي مقاومت، ايثار و پيروزي در بين نماز ظهر و عصر و تجليل از رزمندگان پيشكسوت ادارات و سازمان‌ها را از مهمترين برنامه‌ها در روز سوم خرداد عنوان كرد.

زمرديان با اشاره به ديدار از خانواده‌هاي ايثارگران، شهدا، جانبازان و آزادگان در عمليات بيت‌المقدس و تجليل از آنها در طي برنامه‌هاي بزرگداشت آزادسازي خرمشهر افزود: دعوت از فرماندهان نيروهاي مسلح به عنوان سخنران پيش از خطبه نماز جمعه، بيان دستاوردهاي حاصل از پيروزي رزمندگان حماسه‌آفرين عمليات بيت‌المقدس توسط ائمه جمعه سراسر استان از برنامه‌هاي ستاد است.

وي توجه به دستاوردهاي داخلي و خارجي عمليات پيروزمندانه بيت‌المقدس و توليد برنامه‌هاي مختلف حماسي با هدف تشريح و انتقال ابعاد گوناگون حماسه سوم خرداد را از ديگر برنامه‌ها در ستاد برشمرد.

دبير ستاد بزرگداشت سوم خرداد در همدان افزود: اجراي برنامه‌هاي مختلف فرهنگي و ورزشي براي رده‌هاي سني كودكان، نوجوانان و جوانان، صدور بيانيه روز مقاومت از برنامه‌هاي ستاد در سالروز سوم خردادماه خواهد بود.

وي ادامه داد: تبيين نقش حماسي زنان در مقابله با تهاجم دشمن در دوران دفاع مقدس در قالب نشست فعالان زن ايثارگر از برنامه‌هاي اثرگذار در ستاد خواهد بود.

زمرديان مشاركت‌جويي و هم‌افزايي سازمان‌ها و دستگاه‌ها را در برپايي مراسمات مختلف و تشكيل ستاد بزرگداشت در شهرستان‌ها از جمله برنامه‌هاي ستاد دانست.

وي افزود: توزيع پوسترهاي نمايشگاهي سوم خرداد و ايجاد نمايشگاه‌هاي ادواري در شهرستان‌ها، آذين‌بندي شهر و نصب بنرهاي تبليغاتي در سطح شهر و سردرب ادارات طي مراسم بزرگداشت سوم خرداد اجرا خواهد شد.۲۹ / ۰۱ / ۱۳۹۳

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۱۸۹۱
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven