وصيت‌ خواندني فرمانده مفقودالاثر همداني

 
خداوندا، امت اسلامي را آن قدر توانايي فكري و عملي عطا نما تا امام عزيز بتواند به آرمان الهي خود كه همان كوبيدن كاخ ستمگران و بالا آوردن مستضعفان است، برسد.

شهيد جاويد نشان و بي‌پيكر «محمدتقي تركماني» متولد 27 تير 1339 در شهر همدان است كه اين شهيد از فرماندهان سپاه همدان بوده كه در يازدهم شهريور 1360 طي عمليات «شهيدان رجايي و باهنر» در منطقه قراويز سرپل ذهاب به شهادت رسيد و پيكر مطهرش براي هميشه بر تپه‌هاي قراويز ماند.

وصيت‌نامه كامل شهيد تركماني در ادامه مي‌آيد.

 

بسم ‌الله الرحمن الرحيم

الذين آمنوا و هاجرو و جاهدوا في سبيل الله باموالهم و انفسهم اعظم درجةً عندالله و اولئك هم الفائزون.

سپاس بي‌حد، مهربان خداي خالق را كه شناخت معرفت خويش را به ما آموخت سپس عشق و راه خود را در دلم نشانيد و شكر نعمت بزرگ رهبري را كه خداوند جهت راهنمايي‌ام به صراط المستقيم و حقيقت عطا نمود.

اي خداي مهربان چگونه شكر اين همه نعمت بي‌كرانت را نمايم كه من عاجزم و همين عجز نيز برايم گناه بزرگي است. تو خود ميداني كه جز تو پناهي ندارم و تنها تويي كه هميشه غم‌خوار بندگان غريب و بي‌پناهت بوده‌اي. اكنون كه به سوي تو مي‌آيم و به عشق تو گام بر مي‌دارم از تو مي‌خواهم يگانه رهبر عالم انسانيت، تنها قلب توفنده و پر توان امت مستضعف را در پناه خودت تا پيوستن به انقلاب جهاني مهدي (عج) حفظ بفرما.

خداوندا، امت اسلامي را آن قدر توانايي فكري و عملي عطا نما تا امام عزيز بتواند به آرمان الهي خود كه همان كوبيدن كاخ ستمگران و بالا آوردن مستضعفان است، برسد.

خداوندا، به پاسداران و حاميان اسلام آن چنان قوت و توانايي ببخش تا بتوانند با اطاعت از ولايت فقيه، آن ارثيه پيامبر اكرم(ص)، ظالمين روي زمين و زورگويان و چپاول‌گران را بر سر جاي خود بنشانند.

 

در اينجا وصيتم به تمام بازماندگان بعد از من اين است:

1ـ اي امت دلاور و مسلمان بدانيد كه تنها راهي كه مي‌تواند برايتان افتخار جاويدان به جاي بگذارد، اطاعت مطلق شما از ولايت فقيه است، وقتي تنها از اين راه مي‌توانيد با تمام جدّ و سعي خويش و با تمام تلاش روز افزون، رو سفيدي و سربلندي را در عالم آخرت به دست آوريد و در دنيا نيز با افتخار و سربلندي در ميان تمام مستكبرين جهان زندگي كنيد.

2ـ برادران پاسدار، سفارشم به شما اين است، شما فرداي بزرگي داريد، هر كدامتان بايد گردانندگان يك شهر و كشور خارجي باشيد و لازمه اين آن است كه شبانه‌روز كسب علم و شخصيت و معرفت پيدا كنيد.

3ـ اما سفارشم به پدر و مادر خودم اين است كه اولاً بعد از من هيچ‌گونه ناراحتي نداشته باشيد بلكه انتظارم اين است با شهادت من اُنس و الفت كامل در خانواده را بيشتر كنيد تا زمينه‌اي براي رشد سالم و اسلامي بچه‌ها باشد و اين را هم بدانيد كه تمام وظيفه شما اين است كه گذشته از اين‌ كه گوش به فرمان امام باشيد بايد وظيفه بعدي خود را تربيت بچه‌ها بدانيد؛ تربيت اسلامي.

 

 

4ـ اما برادرم، تو اسلحه خونينم را از زمين بردار و تا پيروزي نهايي و با پيوستن به خودم راهم را ادامه بده.

5ـ همسرم، اي همسر خوب و مهربانم مي‌دانم كه بعد از من ناراحتي‌هاي زيادي خواهي كشيد همان طور كه در مدت زنده بودنم هم اين ناراحتي‌ها را كشيدي، مقام تو را من در پيشگاه خدا مي‌دانم، مقام بالايي است. من به تو گفته بودم كه تو از من بهتري.

عزيزم، تو بايد خود را در ميان زنان قهرمان صدر اسلام محو كني و بداني كه دنيا فاني است و كوچكترين تلاش و كوشش در نامه اعمالت نقش مي‌بندد.

از بهترين وظايفت اين است كه هدفم را دنبال كني و ثمره زندگيم «عمار» عزيزم را خوب تربيت كني. از تو خواهش مي‌كنم عمار را ميوه درخت زندگيمان بداني و طوري او را تربيت كني كه سرباز امام زمان (عج) باشد، تو كه هميشه به من محبت كرده‌اي اين را عاجزانه از تو مي‌خواهم كه عمار را از هم اكنون يك خميني قرن و زمانش بداني.

هميشه با احترام، با حالت شادي و شاداب و خوشحال با او رفتار كني، من هم قول مي‌دهم كه با عمل كردن به سفارش‌هايم دقيق و كامل در آنجا شفاعتت كنم.

 

 

و از خدا بخواهم كه پيش من باشي.

اما در صورتي كه خواستي در زندگي با كسي ازدواج كني باز هم از شما راضي‌ام و تشكر مي‌كنم.

خلاصه در هر صورت عمار را فراموش نكن، بعد از بزرگ كردن و سپردن به يك شخص مطمئن، ازدواج كن.

6ـ وصيت اموال

پدرم قيّم و سرپرست خانواده‌ام مي‌باشد با نظارت حاكم شرع اوصيائم 1) اصغر سيدي 2) علي شعباني 3) موسوي 4) اسدي 5) حسين فرجي «خياط» كه همگي با ارتباط هم و نظارت حاكم شرع عمل نمايند.

ـ خانه‌ام را با قسط وام بعدي كه از بانك مي‌گيريد تكميل كنيد و قسط‌هاي بانك مهديه، بانك مسكن را هم از طريق سپاه پرداخت كنيد.

ـ هركس كه از او طلب دارم خودش مي‌دهد، به كسي هم بدهكار نيستم، فقط مبلغ 8 هزار تومان به تبليغات بدهكارم كه به برادر شعباني بپردازيد و هر كسي مدعي شد از مالم به او بدهيد.

ـ در صورت ماندن همسرم، خانه‌ام با سرپرستي پدرم اداره شود.

 

 

ـ از پدرم ملتمسانه مي‌خواهم براي بهتر تربيت شدن فرزندم، با خانواده‌ام به خوبي رفتار نمايد و براي اينكه همسرم در منزل تنها نماند، كسي را با مشورت همسرم به منزل بياوريد البته در صورتي كه صلاح دانسته شود؛ كسي باشد كه مورد اطمينان و اعتماد باشد و بهتر آن است كه پدرم خانه‌اش را دوتا بداند و هر دو را به يك نوع سرپرستي كند.

در آخر پدرم را مسئول زندگي مي‌دانم و مي‌خواهم كه رفتارش را با مادرم، بچه‌ها و همه و همه بهتر از پيش نمايد و همه را امانت خدا بداند.

7ـ وصيتم به فرزند عزيزم اين است كه حقي را كه در تربيت كردنت به گردنت گذاشته‌اند به خوبي ادا نما. و اسلحه خونينم را به كف گير و انتقام پدرت را با الگوي مسلمان شدنت و جامعه اسلامي ساختن از دشمنان خون‌خوارت بگير.

8ـ از برادران پاسدارم مي‌خواهم دفترهايم را مطالعه كنند و اگر چيز تازه‌اي يافتند آن را تكثير و در اختيار ديگران قرار دهند.

پاسدار وفادار شهيد محمدتقي تركماني۲۴ / ۰۲ / ۱۳۹۳

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۳۰۳۷
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven