فرمايشات مقام معظم رهبري در دانشگاه افسري امام حسين عليه‌السلام

سم‌الله‌الرّحمن‌الرّحيم‌
و الحمدللَه و الصلاة علي رسوله و آله الطيبين الطاهرين‌
تبريك عرض ميكنم به شما جوانان عزيز، فارغ‌التحصيلان و نيز سردوشي‌بگيران در اين كانون علم و معرفت و فرهنگ كه بحمدالله از پديده‌هاي شيرين و مبارك انقلاب اسلامي است. و تشكر ميكنم از ترتيبات ابتكاري و زيبايي كه در ميدان تا اين ساعت انجام گرفت.
 يقيناً مسئله‌ي رويشهاي‌نوبه‌نو در نظام جمهوري اسلامي، يكي از اساسي‌ترين و مهم‌ترين مسائل است. اگر هر انقلابي و هر حركت و نهضتي در عالم، رويشهاي نوين و پي‌درپي نداشته باشد، محكوم به زوال و فنا است. جمهوري اسلامي در طول اين ۳۵ سال توانسته است در هر برهه‌اي از خود جلوه‌اي نو و متناسب با نياز، بُروز بدهد. افرادي نگران ريزشها بودند؛ گفته شد رويشها بر ريزشها غلبه خواهند كرد؛ (۱) و همين شد. آنچه مهم است اين است كه نگاه نسل نو و همه‌ي كساني كه نيروي جواني را در خدمت به اهداف و آرمانهاي بلند ميخواهند، بايد به آينده‌هاي روشن و دور باشد - فقط جلوي پاي خودمان را نبينيم - آينده‌ي دور، ايجاد تمدن اسلامي است؛ تمدن نوين، متناسب با نيازها و ظرفيتهاي امروز بشريتي كه از حوادث گوناگون قرنهاي اخير زخم خورده است، مجروح است، غمگين است و نسلهاي جوان آن دچار يأس و نوميدي و افسردگي‌اند. اسلام ميتواند اين نسلها را به آفاق جديدي برساند، دلهاي آنها را شاد كند و آنها را آن‌چنان‌كه متناسب و شايسته‌ي كرامت انسان است، كرامت ببخشد؛ تمدن نوين اسلامي يعني اين. و شما هسته‌هاي مهم و اساسي و اصلي در ايجاد اين تمدنيد. آينده متعلق به شما است. سازندگان آينده‌ي كشور و آينده‌ي اين تمدن و در واقع آينده‌ي جهان، شما جوانهاي امروزيد. بخشي از مجموعه‌ي روبه‌رشد رويشها در نظام جمهوري اسلامي در اين بخش يعني در دانشگاه امام‌حسين تحقق پيدا ميكند. در هرجا هستيد؛ چه آنهايي كه در اين دانشگاهند، و چه همه‌ي جوانها در هر نقطه‌اي از كشور كه احساس تعهد ميكنند، ميتوانند نقش‌آفرين باشند. اين دانشگاه جاي مهمي است؛ مركز دانش است، مركز تحقيق است، مركز آموزشهاي انقلابي است، مركز آماده‌سازي‌هاي فكري و روحي است. شما جوانها قدر بدانيد؛ مديران و مسئولان همه‌ي تلاش خودشان را به كار ببرند براي اينكه از اين فرصت حداكثر استفاده را بكنند؛ كمااينكه بحمدالله ميكنند.
 امروز نظام اسلامي درگير چالشهايي است. وجود چالش به معناي حركت به سمت جلو و ابتكارهاي روزافزون و نوبه‌نو است. وجود چالش، انسانهاي آگاه و بصير و شجاع را نگران نميكند. وجود چالش، انسانهاي متعهد را به نگاه به ظرفيتهاي موجود و احياناً معطل‌مانده وادار ميكند. اين چالشها براثر اين است كه در نظام جمهوري‌اسلامي، توان پيشرفت، توان استحكام، توان اقتدار روزافزون بسيار است. دشمنان ما اين را مي‌بينند. من به شما جوانهاي عزيز اين نكته را بگويم: دنيا در يكي دو قرن اخير، با بُروز پديده‌ي ننگين و شوم استعمار و استكبار بين‌المللي، دچار آفتهاي بزرگي شد؛ مهم‌ترينِ اين آفتها نظام سلطه است. نظام سلطه به معناي آن است كه در روي زمين، ملتها به دو گروه تقسيم بشوند: يك گروه سلطه‌گر، و يك گروه سلطه‌پذير. دولتهاي استكباري عادت كرده‌اند كه سلطه‌گري كنند، زور بگويند، در اقتصاد ملتها، در فرهنگ ملتها، در سياست‌ورزي ملتها، در تربيت ملتها، در سبك زندگي ملتها، از سر استكبار و سلطه‌طلبي دخالت كنند؛ همه‌چيزِ دنيا در اختيار آنها باشد. دولتهاي غربي و در برهه‌ي چند ده سال اخير در رأس آنها دولت آمريكا، به اين پديده‌ي نفرت‌انگيز عادت كرده‌اند؛ به اينكه زور بگويند، به اينكه اقتصاد دنيا در دست آنها، فرهنگ ملتها در اختيار آنها، و خلاصه اختيار كشورهاي ديگر در دست آنها باشد؛ به اين عادت كرده‌اند. وقتي يك ملت و يك كشور، در مقابل اين عادت زشت مي‌ايستد، آنها برآشفته ميشوند. انقلاب اسلامي موجب شد يك كشور بزرگ، يك كشور واقع در منطقه‌ي حساس جغرافيا، يك كشور داراي منابع و معادن سرشار يعني ايران عزيز، با ملتي مقاوم و شجاع و پراستعداد، در مقابل اين رَوَند زشت و نفرت‌انگيز بِايستد؛ آنچه آنها را خشمگين ميكند اين است. آنچه استكبار جهاني را آشفته كرده است، اين است كه يك ملت در يك كشور مهم، با يك سابقه‌ي تاريخي بسيار غني، با دارا بودن خصوصيات منحصربه‌فرد، در مقابل اين عادت زشت سلطه‌گري و سلطه‌پذيري ايستاده است؛ اين است كه آمريكا را عصباني ميكند؛ اين است كه جبهه‌ي متحدي از مستكبران را در مقابل جمهوري اسلامي قرار ميدهد؛ و باز اتفاقاً همين است كه دل ملتهاي دنيا را به سوي ملت ايران جذب ميكند؛ و همين است كه اتفاقاً بسياري از دولتهايي هم كه خودشان جرأت نميكنند در مقابل نظامِ سلطه بِايستند، از اينكه نظام جمهوري اسلامي ايستاده است، لذت ميبرند؛ اگرچه اين گستاخي و دليري را ندارند كه آن را اظهار كنند؛ اين را ما در مبادلات بين‌المللي بوضوح مي‌بينيم.
 دشمنيِ دشمنان ما به‌خاطر اين است كه نظام جمهوري اسلامي در مقابل نظام سلطه ايستاده است؛ در مقابل عادت بدِ تقسيم دنيا به سلطه‌گر و سلطه‌پذير ايستاده است؛ بقيه‌ي چيزها بهانه است. امروز بهانه، مسئله‌ي هسته‌اي است؛ يك روز بهانه، حقوق بشر است؛ يك روز بهانه، يك چيز ديگر است. آنها ميخواهند نظام جمهوري اسلامي را از ايستادگي در مقابل قلدرها و گردن‌كلفت‌ها و باج‌بگيرها و زورگويان عالم منصرف كنند؛ البته اين اتفاق نخواهد افتاد. ملت ايران توانايي خود را در ميدانهاي مختلف اثبات كرده است: ملت ايران اثبات كرده كه بدون تكيه‌ي به آمريكا، هم ميشود پيشرفت علمي پيدا كرد، هم ميشود پيشرفت اجتماعي پيدا كرد، هم ميشود نفوذ بين‌المللي پيدا كرد، هم ميشود عزت سياسي در دنياي بشريت پيدا كرد. اين را جمهوري اسلامي اثبات كرده و آنها از اين ناراحتند؛ [اينكه] يك ملت و يك كشور و يك نظام با استغناي از زورگويان و باج‌بگيران و سرگردنه‌بگيران بين‌المللي، با بي‌اعتنايي به آنها، حتي با مخالفت و دشمني آنها بتواند خود را از مشكلات بيرون بكشد، عرض اندام بكند و حضور خود و نفوذ خود را علي‌رغم آنها و به‌كوري چشم آنها، بر آنها تحميل بكند است كه آنها را عصباني كرده است. عصباني شده‌اند؛ عصباني بشوند و به‌تعبير شهيد عزيزمان مرحوم  شهيد بهشتي، از عصبانيت بميرند. ملت ايران راه درست را انتخاب كرده است، راه درست را شناخته است. ما دانسته‌ايم كه بدون اتكا به قدرتهاي زورگو و باج‌بگير ميتوانيم پيش برويم، ميتوانيم قوي بشويم، ميتوانيم ميدانهاي ناشناخته و ناگشوده‌ي انديشه‌ي بشري و فكر بشري و دانش بشري را بگشاييم، ميتوانيم دل ملتهاي دنيا را به خودمان جذب كنيم؛ اين را ما شناخته‌ايم، عمل كرده‌ايم و پيش خواهيم رفت؛ و دشمن نميتواند. اكثريت دنيا هم با نظام جمهوري اسلامي همراهند. حتي ملتهاي كشورهايي كه خودشان مستكبرند - آنهايي كه حقايق را ميدانند - ملت ايران را قبول دارند، جمهوري اسلامي را ستايش ميكنند، با چشم تكريم نگاه ميكنند. امپراتوري خبريِ استكبار ميخواهد نگذارد آوازه‌ي ملت ايران به گوشها برسد؛ اما علي‌رغم آن، امروز بحمدالله چشم و دل و زبان بخش مهمي از دنيا، پر است از نشانه‌هاي اعتقاد مردم و اعتماد مردم به ملت ايران و ستايش ملت ايران.
 بنده موافق نيستم كه تعبير دروغين «جامعه‌ي جهاني» را در مقابل جمهوري اسلامي - كه دشمنان ما به كار ميبرند - به كار ببريم؛ كدام جامعه‌ي جهاني؟ كساني كه در مقابل جمهوري اسلامي قرار دارند جامعه‌ي جهاني نيستند، چند دولت مستكبرند كه آنها هم عمدتاً زير نفوذ يك مشت كمپاني‌دارانِ صهيونيستِ غارتگرِ بدنامِ بددلند؛ اين جامعه‌ي جهاني نيست؛ آنهاخودشان را جامعه‌ي جهاني مينامند. جامعه‌ي جهاني ملتها هستند، جامعه‌ي جهاني دولتهاي مظلومي هستند كه جرأت و دليريِ اظهار مخالفت را ندارند و اگر فضا پيدا كنند، آنها هم مخالفت خواهند كرد. جامعه‌ي جهاني دانشمندان و انديشمندان و متفكران و عالمان و خيرخواهان و آزادي‌خواهاني هستند كه در همه‌ي دنيا متفرقند و حقيقت را ميفهمند و آن را ستايش ميكنند.
 جوانان عزيز! آينده مال شما است؛ افقها را شما بايد فتح كنيد و فتح خواهيد كرد؛ خودتان را آماده كنيد، خودتان را بسازيد. در اين دانشگاه سعي كنيد علم را، تحقيق را، بصيرت را، آموزشهاي رزمي را - تكيه ميكنم بر روي آموزشهاي رزمي - يكايك افراد [بياموزند]. بحمدالله استعدادها خيلي خوب است، توانايي‌ها خيلي خوب است، ميتوانيد كارهاي بزرگ را انجام بدهيد؛ خودتان را براي انجام كارهاي بزرگ در آينده‌هايي كه ان‌شاءالله چندان دور نباشد آماده كنيد. به توفيق الهي روح مطهر شهيدان - كه امروز در اين ميدان تجلي‌اي از ارواح مطهر شهيدان مشاهده شد - و روح مطهر امام بزرگوار ما و ارواح طيبه‌ي ائمه‌ي اطهار (عليهم سلام‌الله) پشتيبان شما خواهند بود و قلب مقدس ولي‌عصر (ارواحنا فداه) ان‌شاءالله از شما راضي خواهد بود و راضي باشد، و همه‌ي شما ان‌شاءالله مشمول دعاي آن بزرگوار باشيد.
والسلام عليكم و رحمةالله و بركاته

۰۱ / ۰۳ / ۱۳۹۳

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۲۲۵۷
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven