مقام معظم رهبري: بيداري اسلامي سركوب شدني نيست.

همزمان با خجسته عيد مبعث پيامبر گرامي اسلام حضرت محمد صلّي الله عليه و آله وسلّم رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (سه‌شنبه) در ديدار مسئولان نظام، قشرهاي مختلف مردم و ميهمانان شركت كننده در مسابقات بين المللي قرآن و سفراي كشورهاي اسلامي، مهمترين نياز دنياي اسلام را روي آوردن به انديشه، فكر و بصيرت و شناخت حقيقي جبهه دشمنان امت اسلامي و همچنين اتحاد و پرهيز از اختلاف هاي عقيدتي و طايفه اي دانستند و تأكيد كردند: امروز پرچم اِعتزاز به اسلام برافراشته شده و احساس هويت اسلامي در ميان مسلمانان دنيا قوي تر از گذشته شده است و ملت ايران نيز با حسن ظن و اعتماد به وعده نصرت الهي در حال پيشرفت و پشت سر گذاشتن مشكلات و فتح يك به يك سنگرها در مسير مبارزه با ظلم و جهل و بي عدالتي است.

 

 

حضرت آيت الله خامنه اي با تبريك سالروز بعثت نبي مكرم اسلام صلّي الله عليه و آله وسلّم مهمترين علت بعثت پيامبران الهي بويژه پيامبر اسلام صلّي الله عليه و آله وسلّم را هدايت انسانها به سوي استفاده از عقل و خرد و انديشه خواندند و افزودند: اگر در جامعه اسلامي، بكارگيري نيروي فكر و انديشه بصورت متداول و رايج درآيد، بسياري از مشكلات دنياي اسلام حل خواهد شد.

 

ايشان با اشاره به برداشت هاي غلط و سطحي از اسلام و قرآن گفتند: نداشتن نگاه صحيح و درك عميق از تعاليم اسلام و مفاهيم قرآني باعث شده است كه امروز عده اي به نام اسلام، به مسلمانان ظلم و آنان را قتل عام كنند و حتي در كشوري آفريقايي، به نام اسلام، دختران بيگناه را بربايند.

 

رهبر انقلاب اسلامي به يكي ديگر از نمونه هاي بكارگرفته نشدن نيروي فكر و انديشه در شرايط كنوني دنياي اسلام اشاره كردند و افزودند: امروز دشمنان به مقابله علني با اسلام روي آورده اند و مهمترين وسيله آنها، ايجاد اختلاف هاي عقيدتي و جنگ شيعه و سني است كه اگر نيروي خرد و انديشه بكارگرفته شود، مي توان دست دشمن و انگيزه هاي او را ديد و در مسير اهداف بدخواهان اسلام قرار نگرفت.

 

حضرت آيت الله خامنه اي اتحاد و تشكيل امت واحده را يكي ديگر از نيازهاي ضروري دنياي اسلام برشمردند و با تاكيد بر اينكه يكي از اهداف اصلي ايجاد اختلاف ميان مسلمانان و ترويج شيعه هراسي و ايران هراسي، سرپوش گذاشتن جبهه استكبار بر مشكلات خود و حفاظت از رژيم غاصب صهيونيستي است، افزودند: انتظار از ملتهاي مسلمان بويژه زبدگان و نخبگان امت اسلامي اين است كه با تدبر و بصيرت، شناخت صحيحي از جبهه دشمنان امت اسلامي پيدا كنند و اين حقايق روشن را بخوبي متوجه شوند.

 

ايشان با تأكيد بر اينكه دستگاههاي سياسي غرب، مروج همان جاهليتي هستند كه هدف از بعثت پيامبر اسلام صلّي الله عليه و آله وسلّم زدودن آنها بود، گفتند: بي عدالتي، تبعيض، ناديده گرفتن كرامت انساني، عمده كردن مسائل جنسي و تبليغ گسترده تبرّج زنانه، همه از مظاهر تمدن فاسد غربي است كه در واقع بازگشت به همان جاهليت است اما با شيوه ها و ابزار مدرن.

 

رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به تلاش گسترده براي سركوب بيداري اسلامي خاطرنشان كردند: اگرچه اين سركوب در برخي مناطق، به ظاهر به نتيجه رسيد اما واقعيت آن است كه بيداري اسلامي سركوب شدني نيست.

 

حضرت آيت الله خامنه اي به پيشرفتهاي ملت ايران در پرتو اعتقاد به پيام بعثت و اتحاد دروني و شجاعت در مقابل دشمن و احساس اميد به وعده نصرت الهي، اشاره كردند و گفتند: امروز به لطف خداوند دولت تازه نفس و مسئولان آن، با احساس اعتزاز به اسلام مشغول به كار و تلاش در عرصه هاي گوناگون هستند.

رهبر انقلاب اسلامي وجود مشكلات و چالش ها را در مسير زندگي انسان طبيعي دانستند و افزودند: انسانهاي داراي خرد و تدبير، مشكلات را براي رسيدن به عزت و شرف انساني و نزديكي به خداوند، تحمل مي كنند اما انسانهاي بي خرد بجاي قبول ولايت الهي، به ولايت شياطين تمسك مي جويند و در مقابل آنها دچار ذلت مي شوند.

 

حضرت آيت الله خامنه اي در همين خصوص به يك چارچوب قرآني اشاره كردند و افزودند: براساس آيات قرآن، انسانهايي كه براي رسيدن به عزت، به جاي هدايت و ولايت الهي، به دشمنان اسلام و بشريت و ولايت شياطين متوسل مي شوند، در نهايت به عزت نخواهند رسيد و همان شياطين از آنها سپاسگزاري هم نخواهند كرد.

 

ايشان تأكيد كردند: بايد از اين فرمول قرآني درس گرفت و راه صحيح و مسير واقعي سعادت را كه همان خط هدايت قرآني است، شناخت.

 

رهبر انقلاب اسلامي، رمز موفقيت ها و پيروزيهاي نظام جمهوري اسلامي در مقاطع مختلف و مبارزات گوناگون اقتصادي، سياسي، اجتماعي و بين المللي را اعتماد و حسن ظن به وعده الهي دانستند و خاطرنشان كردند: راه ملت ايران، همين است و در آينده هم همينگونه خواهد بود.

 

حضرت آيت الله خامنه اي در پايان گفتند: رحمت خداوند بر امام بزرگوار كه اين راه را بر ما گشود. رحمت خداوند بر شهيداني كه در اين راه جان خود را فدا كردند، رحمت خداوند بر ملت ايران كه در همه مراحل اين راه، از خود آمادگي نشان دادند و رحمت خداوند بر مسئولان و دولتمردان ما كه در اين مسير، آماده كار و تلاش و فداكاري هستند.

 

پيش از سخنان رهبر معظم انقلاب، حجت الاسلام والمسلمين روحاني رئيس جمهور، با تبريك عيد بزرگ مبعث، بعثت را رستاخيز بزرگ تاريخ و نعمتي براي استفاده درست از عقل براساس وحي الهي خواند و گفت: پيامبر اكرم صلّي الله عليه و آله وسلّم با مهرباني و اخلاق عظيم دلها را مجذوب كرد و دانش، آزادگي و معنويت را براي بشريت به ارمغان آورد.

 

رئيس جمهور از تفرقه، بي عدالتي، خشونت و افراطي گري به عنوان بزرگترين گرفتاريهاي تحميلي جبهه كفر بر دنياي اسلام ياد كرد و افزود: امروز انقلاب اسلامي منادي اتحاد و همدلي و كنار گذاشتن اختلافات امت اسلامي در مقابل جبهه كفر است.۰۶ / ۰۳ / ۱۳۹۳

نظرات شما
نام و نام خانوادگي :    
ايميل :
نظر شما :
توجه نماييد : نظرات شما پس از تاييد مدير سايت نمايش داده خواهد شد
 
وضعيت نظر جديد : ---


نظرات ارسال شده :

  
تعداد نمايش : ۲۴۳۲
Copyright : www.KongerehSardaran.ir    Email : Info@KongerehSardaran.ir    Powered by : ProgrammersHeaven